شناسهٔ خبر: 44251217 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

رئیس دوره‌ای اوپک پیش بینی کرد:

تقاضای نفت ۹ میلیون بشکه کاهش می یابد

رئیس دوره‌ای اوپک گفت: پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت در سال آینده نیز همچنان روند نزولی داشته باشد، این رقم ۹ میلیون بشکه اعلام شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از وزارت نفت، عبدالمجید عطار، وزیر انرژی الجزایر و رئیس دوره‌ای اوپک امروز (دوشنبه، ۱۰ آذرماه) در افتتاحیه یکصد و هشتادمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که به صورت ویدئوکنفرانس در حال برگزاری است، گفت: سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا، سالی پر از چالش بوده است و اقتصاد جهان در رکود شدیدی به‌سر می‌برد.

 
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تقاضا در سال آینده نیز همچنان روند نزولی داشته باشد، افزود: این رقم ۹ میلیون بشکه اعلام شده است. شرایط به همین شکل در سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد یافت، اما انتهای مسیر روشن خواهد بود و اقتصاد جهانی حدود ۴.۳ درصد در این سال رشد می‌کند.
 
عطاری با بیان اینکه اوپک در طول ۶۰ سال فعالیت خود فراز و فرود زیادی را پشت سر گذاشته و همچنان با حمایت متحدانش از بازار حمایت می‌کند، افزود: کسی پیش‌بینی نمی‌کرد این همکاری چهار سال طول بکشد.
 
یکصد و هشتادمین نشست اوپک در شرایطی برگزار می‌شود که اعضای کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک – غیر اوپک (JMMC) در نشست شامگاه یکشنبه (نهم آذرماه) نتوانستند درباره سیاست‌های تولید اوپک پلاس به اجماع برسند.

برچسب‌ها:

نظر شما