شناسهٔ خبر: 44205533 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

استاندار همدان:

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در همدان روند کاهشی به خود گرفت

همدان - استاندار همدان گفت: اجرای محدودیت‌های کرونایی روند شیوع بیماری و آمار مبتلایان به این ویروس را در استان همدان کاهش داده است.‌

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سیدسعید شاهرخی ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان همدان از همکاری خوب مردم استان همدان به خصوص فرمانداران، نیروی انتظامی، کسبه و بازاریان در اجرای طرح محدودیت‌های جدید تقدیر کرد و گفت: اجرای طرح محدودیت‌ها در استان همدان بسیار رضایت بخش بود و امیدوارم این همکاری ادامه پیدا کند.

استاندار همدان گفت: به دنبال اجرای محدودیت‌های کرونایی روند شیوع بیماری و آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان همدان کاهشی شده است.‌

سید سعید شاهرخی افزود: چنانچه روند نزولی مبتلایان به کرونا ادامه یابد به طور حتم همدان از وضعیت قرمز به زرد تبدیل شده و بر این اساس در این شرایط مشاغل گروه دوم نیز مجاز به بازگشایی محل کسب و کار و فعالیت می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری خوب مردم در پایان محدودیت‌ها می‌توانیم شرایط بهتری را داشته باشیم، گفت: عملکرد تیم نظارت و بازرسی ستاد کرونا قابل تقدیر است و اگر مورد خاصی در شهرها مشاهده شود باید برخورد قانونی صورت گیرد.

شاهرخی با بیان اینکه در بحث تأمین سلامت مردم هیچ‌گونه کوتاهی و مماشاتی پذیرفته نیست، ادامه داد: ادارات باید با کمترین میزان نیرو فعالیت داشته باشد و مدیران در محل کار حضور داشته باشند و نباید میزان حضور کارمندان در شهرهای قرمز بیش از یک سوم باشد.

استاندار همدان افزود: دفاتر ثبت و اسناد و املاک و دفاتر ثبت ازدواج در این هفته به خصوص تاریخ ۹ آذر فعالیت خواهند داشت اما باید پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: عملکرد نیروی نظامی در اجرای طرح محدودیت‌ها قابل تقدیر است که باید این جدیت ادامه داشته باشد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز گفت: در حال حاضر ۷۰۷ نفر در بیمارستان‌های استان همدان به علت بیماری کرونا بستری هستند.

منوچهر کرمی بابیان اینکه در شهرهای همدان، ملایر و کبودرآهنگ آمار بستری روزانه مبتلایان به کرونا در حال افزایش است که باید مراقبت بیشتری صورت گیرد، گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی با ساماندهی نیروها و تیم‌های تخصصی در حال اجرا است.

وی علت اصلی ابتلاء به کرونا را ارتباطات درون خانوادگی، حضور در اجتماعات و دورهمی ها برشمرد و گفت: مردم رعایت کنند تا از این شرایط سقف و قرمز کرونا عبور کنیم.

نظر شما