شناسهٔ خبر: 44204985 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

نشست غیررسمی اوپک پلاس یک روز به تعویق افتاد

یک منبع آگاه گفت هیئت اوپک پلاس، مذاکرات آنلاین غیررسمی خود را روز یک شنبه برگزار خواهد کرد که یک روز دیرتر از زمان برنامه ریزی شده از قبل است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، یک منبع آگاه گفت هیئت اوپک پلاس، مذاکرات آنلاین غیررسمی خود را روز یک شنبه برگزار خواهد کرد که یک روز دیرتر از زمان برنامه ریزی شده از قبل است.

به گفته منابع آگاه، در ابتدا قرار بود این مذاکرات دیروز برگزار شود که به فردا موکول شده است. هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن این نشست عنوان نشده است.

اوپک پلاس در مورد افزایش تولید از ابتدای ژانویه که قبلا توافق شده یا ادامه توافق کاهش تولید به میزان قبل به علت تقاضای آشفته برای نفت و رکود ناشی از همه گیری کرونا بحث و گفتگو می کنند.

بر اساس نامه ای از سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه در نشست غیررسمی کمیته مشترک نظارتی وزرا که قرار بود امروز برگزار شود، شرکت خواهد کرد.

نوآک تا اوایل ماه جاری میلادی، وزیر انرژی روسیه بود و تلاش های مسکو برای حفظ روابط نزدیک با اوپک و توافق کاهش تولید را رهبری می کرد.

عربستان نیز با نمایندگی عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی این کشور در این نشست حضور دارد.

نشست اوپک پلاس 30 نوامبر و اول دسامبر (روزهای دوشنبه و سه شنبه) برای تصمیم گیری در مورد سیاست گذاری تولید در سال آینده، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما