شناسهٔ خبر: 44204474 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

۸ شکارچی متخلف در چالدران و شوط دستگیر شدند

هشت شکارچی متخلف با تلاش محیط‌بانان در چالدران و شوط از شهرهای شمال آذربایجان غربی دستگیر شدند و پرونده آنها جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حجت آذریار، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالدران روز شنبه ۸ آذر گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در پایش میدانی زیستگاه های خشکی و آبی شهرستان ۲ مورد تخلف شکار و صید را در یک اقدام ضربتی شناسایی و متوقف کردند. از یک دسته شکارچی، یک قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز (قاچاق)، یک قبضه اسلحه مجاز به همراه لاشه یک قطعه کبک و تعداد زیادی فشنگ و از صیادان متخلف در زیستگاه‌های آبی چهار رشته تور ماهیگیری کشف و ضبط شد. در این خصوص ۶ نفر متخلف شناسایی و دستگیر شدند و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

جعفر تقی زاده، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماکو و شوط نیز گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در ارتفاعات شهرستان شوط ۲ نفر شکارچی متخلف را شناسایی و دستگیر کردند. این متخلفان با مشاهده ماموران محیط زیست قصد فرار از منطقه را داشتند که پس از تعقیب و گریز دستگیر شدند. از متخلفان ۲ قبضه اسلحه شکاری، مقادیری ادوات شکار و لاشه سه قطعه کبک معمولی و یک سر خرگوش کشف و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

چالدران، ماکو و شوط از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.

نظر شما