شناسهٔ خبر: 44200810 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا لرستان مطرح کرد؛

همراهی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی

خرم آباد- جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در لرستان با تقدیر از همراهی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی، گفت: مردم در مراجعه به دستگاه‌های دولتی از کارت ملی استفاده کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی امروز شنبه در حاشیه ستاد ملی کرونا، شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده را به ملت ایران و خصوصاً مردم لرستان تسلیت گفت.

وی با اشاره به شخصیت علمی و برجسته شهید فخری به ابداع و تولید کیت‌های تشخیص بیماری کرونا توسط وی و همکارانش اشاره کرد و گفت: در حالی که کشورهای دیگر علی رغم درخواست مکرر از ارائه کیت مذکور به ایران امتناع کرده بودند، با تلاش این شهید بزرگوار و همکاران وی توانستیم به مرحله تولید داخلی و صادرات این محصول برسیم که امیدوارم راه این شهید بزرگوار توسط دیگران ادامه پیدا کند و روح بلندش با حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور شود.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در لرستان در خصوص مصوبات جلسه ستاد ملی کرونا به قدر دانی ریاست رئیس جمهور، از عموم مردم بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و منع ترددها و تعطیلی واحدهای صنفی تقدیر کرد و گفت: همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌ها به خوبی نمایان است و خوشبختانه با رعایت بسیار خوبی که در زمینه‌های مذکور توسط مردم انجام شده، طرح جامع کنترل اجتماعی در لرستان به خوبی در حال انجام است.

ثمینی با اشاره به لزوم استمرار رعایت و همکاری مردم، گفت: مردم در ایام باقیمانده همچنان رعایت کرده و همان شرایط را حفظ کنند و خیلی امیدوار هستیم که هفته آینده خبرهای بهتری داشته باشیم.

وی، افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مردم در مراجعه به دستگاه‌های دولتی از کارت ملی و شناسه ملی استفاده کنند در غیر این صورت از ورود آنها به دستگاه‌های دولتی و ارائه خدمات ممانعت به عمل خواهد آمد.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در لرستان، تصریح کرد: در آینده با گسترش خدمات الکترونیکی دولت در مراکز تجمع مانند پاساژها و اماکن پر ازدحام نیز با تهیه زیرساخت‌های لازم این طرح اجرایی خواهد شد و با این روش مشخص خواهد شد که فرد مورد نظر به بیماری مبتلا هست یا خیر؟ و از ورود آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

ثمینی، خاطر نشان کرد: این طرح همچنین در مراکز پر تردد مانند فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار و حمل و نقل عمومی شهری و برون شهری نیز انجام خواهد پذیرفت.

وی، به تغییر رفتاری مردم اشاره کرد و گفت: خصوصاً در هفته اخیر این موضوع به خوبی نشان داده شده است به طوری که ترددها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد به شدت کاهش یافته و همچنین عدم ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی خوشبختانه کنترل شده و کاهش یافته است و این عوامل در مجموع باعث خواهد شد که آمار مبتلایان به کرونا با شدت بیشتری کاهش یافته و وضعیت استان لرستان از نظر بیماری بهتر شود.

نظر شما