شناسهٔ خبر: 44200618 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا:

مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری خوبی دارند

ثمینی با اشاره به اینکه طرح کنترل اجتماعی در لرستان به خوبی در حال اجراست، گفت: همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی نمایان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، «محمود ثمینی» امروز(8 آذر) در در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تسلیت شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده را به ملت ایران و خصوصاً مردم لرستان، اظهارداشت:  ابداع و تولید کیت های تشخیص بیماری کرونا از جمله فعالیت های شید فخری و همکارانش بوده است.

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان  و جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، افزود: در حالی که کشورهای دیگر علی رغم درخواست مکرر از ارائه کیت مذکور  به ایران  امتناع کرده بودند، با تلاش این شهید بزرگوار و همکاران وی توانستیم به مرحله تولید داخلی و صادرات این محصول برسیم.

 

وی با بیان اینکه راه شهدا ادامه داد، خاطرنشان کرد: امیدوارم راه این شهید بزرگوار توسط دیگران ادامه پیدا کند و روح بلندش با حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور شود. 

 

ثمینی در ادامه با اشاره به مصوبات جلسه ستاد ملی کرونا از عموم مردم بابت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و منع ترددها  تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه همکاری مردم در رعایت پروتکل های  بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی نمایان است.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان ابراز کرد: به حمد الله  طرح جامع کنترل اجتماعی در لرستان  بخوبی در حال انجام است.

 

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا  با اشاره به لزوم استمرار رعایت و همکاری مردم گفت: مردم در ایام باقیمانده همچنان رعایت کرده و همان شرایط را حفظ کنند و خیلی امیدوار هستیم که هفته آینده خبرهای بهتری داشته باشیم. 

 

ثمینی افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مردم در مراجعه به دستگاه‌های دولتی از کارت ملی و شناسه ملی استفاده کنند در غیر اینصورت از ورود آنان به دستگاه‌های دولتی و ارائه خدمات ممانعت به عمل خواهد آمد.  

 

وی تصریح کرد: در آینده با گسترش خدمات الکترونیکی دولت در مراکز تجمع مانند پاساژها و اماکن پر ازدحام نیز با تهیه زیرساخت‌های لازم این طرح اجرایی خواهد شد و با این روش مشخص خواهد شد که فرد مورد نظر به بیماری مبتلا هست یا خیر ؟ و از ورود آنها جلوگیری بعمل خواهد آمد. 

 

ثمینی خاطر نشان کرد: این طرح همچنین در مراکز پر تردد مانند فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار و حمل و نقل عمومی شهری و برون شهری نیز انجام خواهد پذیرفت. 

 

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان به تغییر رفتاری مردم اشاره کرد و گفت:خصوصا در هفته اخیر این موضوع به خوبی نشان داده شده است به طوری که تردد ها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد به شدت کاهش یافته  و همچنین عدم ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی خوشبختانه کنترل شده و کاهش یافته است و این عوامل در مجموع باعث خواهد شد که آمار مبتلایان به کرونا با شدت بیشتری کاهش  یافته و وضعیت استان لرستان از نظر بیماری بهتر شود.

پایان پیام/85

نظر شما