شناسهٔ خبر: 44200319 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان

طرح جامع کنترل اجتماعی در لرستان برای مقابله با کرونا به خوبی در حال انجام است

محمود ثمینی گفت: همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی نمایان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ثمینی  در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا،اظهارکرد: خوشبختانه  همکاری مردم در رعایت پروتکل های  بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی نمایان است و طرح جامع کنترل اجتماعی در لرستان  بخوبی در حال انجام است.

او شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده را به ملت ایران و خصوصاً مردم لرستان تسلیت گفت و با اشاره به شخصیت علمی و برجسته شهید فخری به ابداع و تولید کیت های تشخیص بیماری کرونا توسط وی و همکارانش  ادامه داد : در حالی که کشورهای دیگر علی رغم درخواست مکرر از ارائه کیت مذکور  به ایران  امتناع کرده بودند، با تلاش این شهید بزرگوار و همکاران وی توانستیم به مرحله تولید داخلی و صادرات این محصول برسیم که امیدوارم راه این شهید بزرگوار توسط دیگران ادامه پیدا کند و روح بلندش با حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص مصوبات جلسه ستاد ملی کرونا به قدر دانی ریاست محترم جمهور از عموم مردم بابت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و منع ترددها و تعطیلی واحدهای صنفی اشاره کرد و گفت: همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌ها به خوبی نمایان است و خوشبختانه با رعایت بسیار خوبی که در زمینه‌های مذکور توسط مردم  انجام شده ،طرح جامع کنترل اجتماعی در لرستان بخوبی در حال انجام است.

 جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا  با اشاره به لزوم استمرار رعایت و همکاری مردم،یادآورشد: مردم در ایام باقیمانده همچنان رعایت کرده و همان شرایط را حفظ کنند و خیلی امیدوار هستیم که هفته آینده خبرهای بهتری داشته باشیم.

او گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مردم در مراجعه به دستگاه‌های دولتی از کارت ملی و شناسه ملی استفاده کنند در غیر اینصورت از ورود آنان به دستگاه‌های دولتی و ارائه خدمات ممانعت به عمل خواهد آمد.  

ثمینی تصریح کرد: در آینده با گسترش خدمات الکترونیکی دولت در مراکز تجمع مانند پاساژها و اماکن پر ازدحام نیز با تهیه زیرساخت‌های لازم این طرح اجرایی خواهد شد و با این روش مشخص خواهد شد که فرد مورد نظر به بیماری مبتلا هست یا خیر ؟ و از ورود آنها جلوگیری بعمل خواهد آمد.

او بیان کرد: این طرح همچنین در مراکز پر تردد مانند فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار و حمل و نقل عمومی شهری و برون شهری نیز انجام خواهد پذیرفت.

 ثمینی  به تغییر رفتاری مردم اشاره کرد و گفت:  خصوصا در هفته اخیر این موضوع به خوبی نشان داده شده است به طوری که تردد ها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد به شدت کاهش یافته  و همچنین عدم ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی خوشبختانه کنترل شده و کاهش یافته است و این عوامل در مجموع باعث خواهد شد که آمار مبتلایان به کرونا با شدت بیشتری کاهش  یافته و وضعیت استان لرستان از نظر بیماری بهتر شود.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما