شناسهٔ خبر: 44195438 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

۱۵ میلیاردریال اسباب بازی قاچاق در نایین کشف شد

اصفهان- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف محموله اسباب بازی الکترونیکی خارجی قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در شهرستان نایین خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز شنبه به نقل از سرهنگ محمدرضا هاشمی فر  اعلام کرد: ماموران پاسگاه انتظامی "چوپانان" حین کنترل یکی از راه‌های فرعی این شهرستان به یک کامیون کشنده تانکر دار که از جنوب کشور به مقصد یکی از استان های شمالی در حرکت بود، مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

وی گفت: در بازرسی از تانکر این خودرو ۷۰ کارتن اسباب بازی الکترونیکی "پی اس فور و پی اس فایو" و دسته بازی و ایکس باکس و پیانوی خارجی بدون مدارک گمرکی و قانونی کشف شد.

سرهنگ هاشمی فر با اشاره به دستگیری راننده خودرو در این رابطه و توقیف کامیون و محموله اظهار داشت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۱۵ میلیارد ریال اعلام شده است.

شهرستان نایین در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.

کشف لوازم گرمایشی احتکاری در اصفهان

 جانشین فرمانده انتظامی استان همچنین گفت که در عملیاتی دیگر  ۲۰۸ دستگاه لوازم گرمایشی احتکار شده به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در عملیات ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی کشف شد.

  سرهنگ هاشمی فر بیان داشت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه برنامه های مقابله ای خود با محتکران کالاهای اساسی مردم با اشرافیت و هوشمندی خود از احتکار تعداد زیادی لوازم گرمایشی در یک منزل مسکونی  مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت و ماموران اداره تعزیرات حکومتی از منزل مذکور بازدید کردند که در نتیجه این عملیات ۴۰ دستگاه پکیج، ۱۲۰ دستگاه رادیاتور و ۴۸ دستگاه پنل رادیاتور کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مالک اصلی، مشخصات انبار و آمار کالاهای خود را در سامانه انبارهای اداره صنعت و معدن و تجارت ثبت نکرده و هیچ گونه خروجی به بازار نداشته است اظهار داشت: براساس بررسی های کارشناسی صورت گرفته احتکار این اقلام توسط فرد مذکور محرز برای وی پرونده قضائی تشکیل شد.

سرهنگ هاشمی فر ارزش کالاهای احتکاری مکشوفه در این عملیات را براساس ارزیابی های بعمل آمده توسط کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در این رابطه مالک اصلی کالاها به همراه پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

نظر شما