شناسهٔ خبر: 44188503 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

برخی رویدادهای( 7 آذر ماه) در استان ایلام را در این بسته خبری می‌توانید، بخوانید.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در کارگروه رسانه‌ای کرونا در خصوص طرح محله محور شهید سپهبد قاسم سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ و مبتنی بر هر خانواده یک پایگاه سلامت، اظهار داشت: اجرای این طرح چهار ماهه است و از هفته آینده به طور رسمی وارد کار اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه هر سفیر مخصوص یک خانواده است، افزود: هم اکنون در برخی شهرستان‌های استان ۹۰ درصد خانواده‌ها دارای سفیر سلامت هستند که اولویت سفیران سلامت با مادران خانواده است و در تلاشیم که این سفیران افزایش یابند.

صدور سه هزار و ۸۷۰ کارت هوشمند برای رانندگان ایلامی

نورالله دلخواه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۸۷۰ کارت هوشمند برای رانندگان ایلامی صادر شده و یکی از اهداف اجرایی کردن کارت هوشمند، متمایز کردن رانندگان حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای است و این کارت، دفترچه کار راننده است و فعالیت با آن قانونی می‌شود.

وی تاکید کرد: کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود.

عودت بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در ورودی و خروجی‌های استان ایلام

سرهنگ رضا همتی‌زاده رییس پلیس راه استان گفت: مجموعه پلیس راه انتظامی استان با شعار سلامت- امنیت- آرامش در هفته اول اجرای این طرح تعداد ۳ هزار و ۵۳۵ دستگاه وسیله نقلیه در ورودی و خروجی‌های استان را عودت و تعداد ۳۵۰ دستگاه وسیله نقلیه به دلیل تردد غیرمجاز اعمال قانون و ۲۷ دستگاه وسیله نقلیه نیز توقیف شده‌اند.

وی افزود: خوشبختانه با اجرای این طرح میزان تردد در محورهای برون شهری به میزان ۷۵ درصد کاهش داشته است که این موضوع بیانگر همکاری خوب هم استانی‌های عزیز با مجریان این طرح بوده است.

دادگاه و دادسرای استان ایلام تعطیل نیست

علی کمالی‌راد رئیس روابط عمومی دادگستری استان ایلام  گفت: تعطیلی ادارات در هفته آینده تا این لحظه شامل دادگستری نمی‌شود؛ و شنبه تمامی امورات و دادرسی‌ها در شعب مختلف دادگاه و دادسراهای استان ایلام در ساعات تعیین شده انجام می‌شود.

وی افزود: چنانچه تصمیم جدیدی مبنی بر تعطیلی سیستم قضایی در مناطق قرمز استان در روزهای بعد گرفته شود؛ از طریق رسانه‌های عمومی و رسمی به اطلاع مردم عزیز استان خواهد رسید.

انتهای پیام/ 970877

نظر شما