شناسهٔ خبر: 44152120 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

حجت‌الاسلام اکبری اقدم:

شعر، هنر و رسانه نقشی تاثیرگذار و بنیادین در احیای ارزش‌های انقلاب و اسلام دارد

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: قطعا شعر، هنر و رسانه نقشی تاثیرگذار و بنیادین در احیای ارزش‌های انقلاب و اسلام دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از نهاد رهبری در دانشگاهها، حجت الاسلام اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص جشنواره شعر آیینی گفت:ایده برنامه ریزی و راه اندازی جشنواره نشات گرفته از ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در ماه محرم و صفر بود که با پیشنهاد و مشورت مدیر کل محترم فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و تشکیل جلسات همفکری با برخی اهالی شعر و نخبگان دانشگاهی شکل گرفت و با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی علیه السلام و نبود حضور فیزیکی سردار دل‌ها در اربعین امسال قوت گرفت ومتناسب با نقطه نظرات مقام معظم رهبری دامت برکاته در خصوص شعر آیینی و فاصله زمانی اربعین تا سالگرد سردار سلیمانی حول محور موضوعات جشنواره از سر عشق و ارادت محور‌های سرود‌ها تعیین شد که میتوان به اربعین و انتظار، اربعین بی سردار، پرستار نینوا، سفید پوشان بی ادعا، مدافعان راستین حریم ولایت، مقاومت و همدلی مومنانه و بخش ویژه سردار دل‌ها اشاره نمود.

وی افزود: عظمت جایگاه ومنزلت وجودی سردار شهید برای ملت شریف ایران و جبهه مقاومت وهمه آزادیخواهان چنان رفیع ومتعالیست که باید مراسم متعدد ملی وبین المللی در جای جای ایران اسلامی و کشور‌های جبهه مقاومت برگزار شود و نام و راه و مکتبش را زنده نگاه داشت. قطعا شعر وهنر ورسانه نقشی تاثیر گذار و بنیادین در احیا ارزش‌های انقلاب و اسلام و مقاومت و. دارد.

اکبری اقدام اضافه کرد:ما به نوبه خود احساس تکلیف کردیم و با کمک برخی مجموعه‌ها پرچمی را بنام جشنواره شعر آئینی بر افراشتیم و از همه عاشقان اهل بیت علیهم السلام و همه دستگاه‌های فرهنگی و مدافعان حرم و مدافعان سلامت و دوستداران شهید سلیمانی دعوت بعمل می‌آوریم ما را در این حرکت ارزشمند یاری نموده و اشعارشان را به جشنواره خودشان ارسال نمایند.

وی در خصوص اهداف این جشنواره گفت: با توجه به ظرفیت گسترده شعر آئینی، اهداف بلندی تحت عنوان زنده نگهداشتن نام و راه شهدا و تبیین رابطه مقاومت با اربعین و انتظار و توجه به ایثار و از جان گذشتگی مدافعان حریم ولایت و مدافعان سلامت و فرهنگ مواسات و جهاد و کمک‌های مومنانه برای این جشنواره ملی در نظر گرفتیم.دانشگاهیان گرامی وشعرای فرهیخته و همچنین تمام افرادیکه حول محور موضوعات جشنواره از سر عشق و ارادت به سردار دل‌ها شعری سروده اند.

اقدام در خصوص جوایز جشنواره یادآور شد:به پیشنهاد شورای سیاستگذاری جشنواره در بخش جوایز باید اشاره کنم که سه نوع جایزه لحاظ گردیده است.اول: برای کسانی که پوستر و تبلیغ جشنواره را در صفحه شخصی خودشان در یکی از پیام رسان‌ها در معرض دید مخاطبانشان قرار دهند و تصویر آن را به دبیرخانه ارسال نمایند که به قید قرعه ۵جایزه سیصدهزار تومانی درنظر گرفته شده است.

دوم: نفرات اول و دوم و سوم بخش‌های مختلف جشنواره جوایزی همچون نفرات برگزیده اول یک میلیون تومان و نفرات برگزیده دوم هشتصدهزار تومان و نفرات برگزیده سوم ششصدهزار تومان در نظر گرفته شده است.

سوم: نفرات برگزیده بخش ویژه جشنواره یعنی سردار دل‌ها خواهد بود که برای هرکدامیک از برگزیدگان این بخش یک میلیون در نظر گرفته شده است.

نظر شما