شناسهٔ خبر: 44112195 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

ارتقا کیفیت نظام آموزش عالی مطالبه عمومی

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: بر اساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و رسیدن به جایگاه نخست توسعه‌یافتگی همه جانبه باید آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد و کیفیت آن ارتقا یابد.

صاحب‌خبر -

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان با اشاره به اهداف آموزش عالی در نظام اسلامی، اظهار داشت: فراهم کردن ابزارهای رشد شخصیتی و تزکیه جوانان، تحقیق در جهت پیشبرد مرزهای علم و دانش، تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور و فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای توسعه، تحقیقات، نوآوری، انتقال و جذب تکنولوژی از جمله این اهداف است.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: با تاکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم و افق توسعه در سند چشم‌انداز دانشگاه‌ها باید دانشگاه‌ها روز به روز توسعه یابند.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی توان توسعه سریع را ندارد، گفت: حضور دانشگاه‌های غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند حرکت در این مسیر را تسهیل کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر توجه به معنویت در دانشگاه‌ها ادامه داد: علاوه بر تزکیه جوانان در دانشگاه‌ها باید مراکز آموزش عالی در آگاهی‌بخشی سیاسی بین دانشجویان فعالیت‌های اثرگذار داشته باشد، البته دانشگاه‌ها نباید میدان فعالیت جریان‌های سیاسی باشد و دانشجویان سیاسی کار نباشند.

نظر شما