شناسهٔ خبر: 44109714 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان مطرح کرد:

حمایت از اصناف مشمول محدودیت‌های کرونایی توسط بانک‌های قزوین

سخنگوی ستاد مقابله با ویروس کرونای استان قزوین گفت: بانک‌های استان قزوین از اصنافی که مشمول محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا شده‌اند، حمایت می‌کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی اظهار کرد: بر اساس مصوبه چهل و ششم ستاد ملی کرونا، اصنافی که به واسطه طرح هوشمند محدودیت و ممنوعیت‌های کرونایی نمی‌توانند فعالیتی داشته باشند باید از سوی بانک‌ها مورد حمایت جدی قرار گیرند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان ادامه داد: بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی افراد که موعد پرداخت آن آذرماه سال ۹۹ باشد اگر وفق مصوب شورای پول و اعتبار بدهی آنها به شبکه بانکی کشور تا ۲۱ اسفند سال ۹۸ در طبقه جاری قرار داشته باشد، به پایان دوره بازپرداخت اقساط این تسهیلات منتقل می‌شود.

حبیبی بیان کرد: در مورد تسهیلات با بازپرداخت به صورت دایمی که بازپرداخت آن آذرماه سال ۹۹ باشد نیز موعد پرداخت به یک ماه بعد از آن منتقل و استمهال موارد مشمول این بند از احتساب و اخذ هرگونه جریمه و کارمزد اضافی مستثنی خواهد بود.

به گفته وی، اشخاص مشمول این موارد استمهالی در بازه زمانی آذرماه سال ۹۹ مشمول محدودیت و ممنوعیت بانکی ناظر بر اشخاص دارای بدهی غیرجاری نمی‌شوند.

این مسئول اضافه کرد: چنانچه سررسید چک‌های صادر شده اشخاص مشمول این بند در دوره زمانی آذرماه سال ۹۹ باشد و منجر به برگشت چک و صدور گواهی نامه عدم پرداخت شود، در صورت تسلیم تقاضای خود به بانک مربوط، تا یک ماه پس از تاریخ برگشت چک صادره مشمول ممنوعیت و محدودیت‌های مقرر در ماده ۵ مکرر الحاقی به قانون چک نمی‌شود.

معاون سیاسی استاندار قزوین عنوان کرد: مهلت پرداخت قبوض مصرفی که زمان پرداخت آنها در دوره زمانی اول آذر تا اول اسفند سال جاری باشد به مدت ۲ ماه امهال می‌شود.

نظر شما