شناسهٔ خبر: 44091855 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

"تاریخ تولد لاکچری" خیانت مادر به نوزاد!

۱۳۹۹.۹.۹ نزدیک است! متاسفانه برخی از زوج ها به دلایل غیر پزشکی مثل "رُند بودن روز تولد نوزاد" اقدام به تعیین خودسر روز، ماه و زمان تولد نوزاد خود می کنند! اما باید بدانیم، زایمان زودتر از زمان، عوارض جبران ناپذیری را متوجه نوزاد می کند!

صاحب‌خبر -

به گزارش تسنیم؛ 1399.9.9 نزدیک است! در رابطه با تصمیم به زایمان زودرس، این روزها شاهد رواج اقداماتی نسنجیده از جانب برخی زوجها هستیم که ممکن است یک اتفاق فرخنده و مبارک را تبدیل به حادثه ای تلخ و ناگوار کند.

تعیین خودسر روز، ماه و زمان تولد نوزادان به دلایل غیرپزشکی مثل "رُند بودن روز تولد نوزاد" یکی از این موارد است که متاسفانه در میان برخی "اقشار مبتذل" جامعه رواج یافته است!

اما باید بدانیم، زایمان زودتر از زمان، عوارض خاصی را متوجه جنین و نوزاد می‌کند؛ این تصور که این نوع زایمان بی خطر است صحیح نبوده و اینکه والدین تصور کنند که اگر نوزادشان زودتر به دنیا بیاید در آینده مشکلی نخواهد داشت، کاملاً نادرست است!

  تولد نوزادان قبل از زمان طبیعی زایمان، عوارض بسیار سوئی را در بردارد؛ متخصصان زنان و زایمان در این رابطه هشدار داده و می گویند تولد زودهنگام در شکلگیری سلولهای خاکستری مغز جنین تاثیر منفی دارد.

از طرفی، ممکن است ریه جنین به طور کامل شکل نگرفته باشد؛ از این رو احتمال اینکه نوزاد دچار نارسایی ریه شود، زیاد است؛ در این صورت نوزاد به "بخش مراقبت‌های ویژه کودکان‌" نیاز  پیدا می‌کند که در این بخش نیز امکان انتقال عوارضی مثل عفونت به نوزاد بسیار زیاد است.

همچنین نوزادانی که زودتر از زمان طبیعی به دنیا می آیند در آینده در معرض مشکلات بینایی، بیماری‌های آسم، اوتیسم و بیش‌فعالی قرار می‌گیرند؛ ضمن اینکه پاره ای عوارض هم وجود دارد که در اصطلاح دیررس هستند و معلوم نیست در چه سنی ظاهر می‌شوند.

نظر شما