شناسهٔ خبر: 44091217 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

۲۷ مطب و درمانگاه‌ها در خراسان شمالی اخطاریه دریافت کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در هفته گذشته ۲۷ مطب، درمانگاه، کلینیک، آزمایشگاه و داروخانه در خراسان شمالی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های دقیق بهداشتی، اخطاریه دریافت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، افشین دلشاد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های مختلف گفت: بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای استان علاوه بر بازدید از اماکن، مراکز و محیط‌های اداری و خدماتی، روزانه از مطب ها، درمانگاه ها، کلینیک ها، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها در سطح استان بازدید می‌کنند.

دلشاد افزود: در بازدید انجام شده هفته گذشته ۲۷ مطب، درمانگاه، کلینیک، آزمایشگاه و داروخانه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های دقیق بهداشتی، اخطاریه دریافت کردند که اگر در پایان مهلت مقرر همچنان پروتکل‌های بهداشتی ‏رعایت نشود، به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

بیشتر بخوانید

او عنوان کرد: فرآیند بازدید‌ها به طور مداوم ادامه دارد و مردم در صورت مشاهده موارد تخلف از این مراکز به سامانه ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه فعالیت مطب ها، درمانگاه ها، کلینیک ها، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها و شلوغی و رعایت نکردن موازین بهداشتی از دغدغه مردم است، گفت: ازدحام جمعیت در این مکان‌ها باید کنترل شود چرا که سلامت مردم در میان است.

او عنوان کرد: با توجه به نیاز بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن به ویزیت‌های دوره ای، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی پزشکان، کارکنان، منشی و ارباب رجوع در این اماکن ضروری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی توصیه کرد: در مطب ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها نوبت دهی به شکل تلفنی و اینترنتی باشد و فاصله گذاری اجتماعی، تهویه هوای مناسب، استفاده پرسنل و بیماران از تجهیزات حفاظتی و مدیریت بیماران برای جلوگیری از تجمع رعایت شود.

انتهای پیام/د

نظر شما