شناسهٔ خبر: 44086474 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تشدید نظارت‌های کرونایی در استان خراسان شمالی/ مطب و درمانگاه‌های متخلف به "مراجع قضائی" معرفی می‌شوند

گروه استان‌ها- همزمان با موج جدید محدودیت‌های کرونایی٬ امروز ۲۷ مطب و درمانگاه در استان خراسان شمالی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها و فصله اجتماعی٬ اخطاریه گرفتند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ موج جدید محدودیت‌های کرونایی از روز گذشته در بسیاری از شهرهای کشور که وضعیت قرمز و یا هشدار کرونایی دارند آغاز شده و در این مرحله تشدید برخورد با متخلفان عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی در اولویت است.

بر اساس یافته‌ها و مشاهدات میدانی هنوز مردم و کسبه مرکز استان خراسان شمالی با مقررات جدید کنار نیامده و حضور متراکم در برخی از واحدهای فروش اقلام مختلف کالا و ارائه خدمات دیده می‌شود. برخورد با اداراتی که حضور مجاز کارکنان را رعایت نکنند و همچنین مطب پزشکانی که تعداد مجاز مراجعه کنندگان و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آن‌ها رعایت نشود٬ این بار به موضوع اصلی محدودیت‌ها تبدیل شده است.

مطب‌های متخلف به مراجع قضائی معرفی می‌شوند

دکتر افشین دلشاد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به برخورد با اماکنی شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند٬ اظهار داشت: طی بازدید انجام شده در هفته گذشته 27 مطب، درمانگاه، کلینیک، آزمایشگاه و داروخانه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های دقیق بهداشتی، اخطاریه دریافت کردند که اگر در پایان مهلت مقرر همچنان پروتکل‌های بهداشتی ‏رعایت نشود، به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

وی افزود: فرآیند بازدیدها به طور مداوم ادامه دارد و مردم در صورت مشاهده موارد تخلف از این مراکز به سامانه 190 اطلاع رسانی کنند. فعالیت مطب ها، درمانگاه‌ها، کلینیک ها، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها و شلوغی و رعایت نکردن موازین بهداشتی از دغدغه‌های مردم است٬ بنابراین ازدحام جمعیت در این مکان‌ها باید کنترل شود چرا که موضوع سلامت مردم در میان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در مطب‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها باید نوبت دهی به شکل تلفنی و اینترنتی باشد و فاصله گذاری اجتماعی و ... رعایت شود.

بیش از 1000 مرکز و محیط اداری خراسان شمالی در یک روز بازدید شد

علیرضا نوروزیان مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت خراسان شمالی اظهار داشت: طی برگزاری مانور یک روزه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان در روز چهارشنبه  28 آبان ماه از هزار و 627 مرکز، اماکن و محیط‌های اداری بازدید شد.

وی افزود: این بازدید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و 460 نیروهای داوطلب مردمی بسیجی در سطح شهرستان‌های خراسان شمالی به منظور نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.هدف از این مانور ارتقای وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز، اماکن و محیط های اداری و سطح آگاهی کارگران و متصدیان شاغل در محیط های کاری است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت تصریح کرد: با توجه به افزایش آمار ابتلا به کرونا در سطح استان بنا داریم به منظور مهار شیوع این ویروس، بازید از مراکز، اماکن و محیط‌های اداری به صورت ماهانه در دستور کار قرار گیرند.

به گزارش تسنیم٬ مردم استان خراسان شمالی منتظر هستند تا پس از زمان دو هفته‌ای محدودیت‌های جدید و با سخت‌گیری‌های این روزها٬ نتیجه آن را در کاهش آمار مبتلایان به کرونا مشاهد کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/311/ی

برچسب‌ها:

نظر شما