شناسهٔ خبر: 44068630 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رکنا | لینک خبر

بلایی هولناکی که بر سر کیوان مهندس شیمی در خانه عروس موقت آمد + عکس

حوادث رکنا: حکم تبرئه خواهر و برادر جوان که در قتل مهندس شیمی مقیم آلمان متهم بودند در دیوان عالی کشور تایید و قطعی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار جنایی رکنا ، حکم تبرئه خواهر و برادر جوان که در قتل مهندس شیمی مقیم آلمان متهم بودند در دیوان عالی کشور تایید شد در حالیکه آنها در دادگاه 50 بار قسم خورده بودند که بی گناه هستند.

تیر‌ماه سال 92، زنی با پلیس تماس گرفت و از ناپدید شدن شوهر 50 ساله‌اش به نام کیوان خبر داد. وی گفت: شوهرم چند روزی است که تلفن همراهش خاموش است و از او خبری نیست. من و شوهرم همراه فرزندانم مقیم آلمان هستیم. شوهرم مهندس شیمی است و در تهران شرکت پتروشیمی داشت به همین دلیل گاهی به تهران تردد داشت و کارهای شرکت را دنبال می‌کرد. در رفت و آمدهایش به ایران متوجه شدم با زنی ارتباط و قصد ازدواج دارد. مخالفتی نکردم و رضایت دادم تا با او ازدواج کند. بعد از آنکه از شوهرم خبری نشد به آدرس خانه ای که زن جوان در آنجا زندگی می‌کرد رفتم اما صاحبخانه گفت زن جوان اسباب کشی کرده است.

خواهر و برادر در پرونده قتل مهندس پتروشیمی تبرئه شدند

با اظهارات این زن مأموران زن 29 ساله را که نوشین نام داشت، بازداشت کردند. او گفت از کیوان خبری ندارد اما در مراحل بعدی بازجویی گفت: بعد از جدایی از شوهرم با کیوان آشنا و صیغه او شدم. مدتی که گذشت با هم اختلاف پیدا کردیم تا اینکه یک شب به خاطر اختلافی که داشتیم، با هم درگیر شدیم. در آن درگیری او به من حمله کرد. به همین دلیل مجبور شدم با برادرم و شوهر سابقم تماس بگیرم. وقتی برادرم از راه رسید، کیوان با او درگیر شد. درگیری مدتی طول کشید تا اینکه نیمه‌های شب کیوان خودش را از پنجره بیرون انداخت و‌ کشته شد. ما جسد را به داخل خانه منتقل کردیم. بعد از آن بود که شوهر سابقم از راه رسید.

وی اد امه داد: برای اینکه کسی از ماجرا باخبر نشود، جسد را با کمک برادرم و شوهر سابقم از خانه خارج کردیم و بیرون از شهر آتش زدیم. بعد هم خانه را تخلیه کردیم.

با اعترافات این زن ، بقایای جسد کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد.

به این ترتیب برادر نوشین به نام سامان 25 ساله و همسر سابق این زن قتل را انکار کردند.

با تکمیل تحقیقات نوشین و برادرش به اتهام آدم‌ربایی و مشارکت در قتل روانه زندان شدند و شوهر سابق نوشین از دست داشتن در این ماجرا تبرئه شد.

پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .

در دادگاه

در جلسه دادگاه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند. همسر اول قربانی با اشاره به نوشین گفت: شوهرم به این زن علاقه‌مند بود و قصد ازدواج داشت. من بعد از دو سال متوجه ماجرا شدم، اما مخالفتی نکردم. بعد از کشف جسد همسرم ،متوجه شدیم حساب‌های بانکی شوهرم خالی شده و این زن با کمک خانواده‌اش همه وسایل خانه شوهرم را سرقت کرده است.

سپس نوشین روبه روی قضات ایستاد و گفت: قتل را قبول ندارم، اما خودم جسد را سوزاندم و بعد از آن وسایل خانه را جابه‌جا کردم که اگر خانواده مقتول اجازه بدهند همه وسایل را برمی‌گردانم.

وی ادامه داد: شوهر سابقم به شیشه معتاد بود و از او یک فرزند داشتم که طلاق گرفتم. بعد از ماجرای جدایی از شوهرم، خاله‌ام با یکی از نزدیکان مقتول ازدواج کرد و ما به مجلسی دعوت شدیم و در آن مهمانی با مقتول آشنا شدم. وقتی از داستان زندگی‌ام باخبر شد، ابراز علاقه کرد و گفت قصد ازدواج دارد. با پیشنهاد او موافقت کردم، اما او اصرار داشت عقد دائم باشیم، ولی شرط گذاشتم و گفتم تا طلاق‌نامه همسر اولش را نشانم ندهد، قبول نمی‌کنم به عقد دایم او در بیایم. به همین خاطر صیغه بودم.

50 بار قسم برای اثبات بی گناهی در دادگاه

زن جوان ادامه داد: کیوان مرد خوبی بود، اما خیلی دروغ می‌گفت.مدتی بود متوجه شده بودم او با زنی که کارمند شرکتش بود، رابطه دارد.از او خواستم تا ارتباطش را قطع کند که قول داد رابطه اش را تمام کند.

وی در تشریح جزییات کشته شدن قربانی گفت: آن روز کیوان بعد از صرف ناهار از خانه خارج شد. اما تلفن همراهش را جا گذاشت.. وقتی برای گرفتن تلفن همراه برگشت، زن جوانی که با او در ارتباط بود به گوشی او زنگ زد.من با دیدن شماره تلفن زن جوان روی گوشی موبایل شوهرم عصبانی شدم. ما سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. او از آشپزخانه کفگیر برداشت و روی گردنم فشار داد که صورتم زخمی شد.

او به اتاق خواب رفت که من هم به اتاق رفتم و دست‌هایش را بستم و با برادرم و شوهر سابقم تماس گرفتم. وقتی آنها وارد خانه شدند، برادرم با او درگیر شد و شوهر سابقم از ما خواست تا دست‌هایش را باز کنیم.چون ما قبول نکردیم شوهر سابقم خانه را ترک کرد.

این زن ادامه داد: آخر شب کیوان آرام شد و خوابیدیم. اما نیمه‌های شب بود که با صدای هولناکی بیدار شدیم. کیوان داخل اتاق نبود و و پنجره اتاق باز بود. ما وقتی از پنجره بیرون را نگاه کردیم متوجه شدیم او خودش را از پنجره به پایین پرتاب کرده است.

این زن درباره اتهام سوزاندن جسد گفت: با برادرم جسد را به داخل خانه آوردیم و بعد از آن به پارک رفتیم. ما آنجا تصمیم گرفتیم، فرار کنیم. اما همه مدارک شناسایی من در خانه بود. به همین خاطر به خانه برگشتم تا آنها را بردارم که متوجه شدم همسایه‌ها مشغول شستن خون‌های مقابل در خانه هستند.

ما تا نیمه شب صبر کردیم و در خلوتی شب جسد را از خانه بیرون بردیم. در راه بنزین خریدم و من در بیابان روی جسد بنزین ریختم و آن را آتش زدم.

سپس سامان در جایگاه ویژه ایستاد.وی با تأیید صحبت‌های خواهرش گفت: من فقط برای هواداری از خواهرم با مقتول درگیر شدم و آسیبی به او نرساندم. او خودکشی کرد و ما در این ماجرا بی‌‌تقصیریم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری قسامه دادند.

برگزاری قسامه

ما چون اولیای دم نتوانستند 50 نفر از بستگان نسبی خود را برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند قسم را به متهمان واگذار کردند.

به این ترتیب خواهر و برادر 50 بار قسم بی گناهی خوردند و از دست داشتن در قتل تبرئه شدند. آنها به خاطر سرقت و جنایت بر میت به زندان،دیه و شلاق محکوم شدند. این حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تایید شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 8

نظر شما