شناسهٔ خبر: 44068581 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

بیغش در گفت‌وگو با بولتن نیوز:

هیأت رئیسه مجلس خلاف آیین‌نامه استیضاح‌ها و طرح سؤال از رئیس جمهور را اعلام وصول نکرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هیأت رئیسه مجلس از آیین‌نامه داخلی تخلف دارد، گفت: به عنوان مثال استیضاح وزرا و رئیس جمهور و همچنین طرح سؤال از روحانی را در دستور کار قرار نداد.

صاحب‌خبر -

گروه سیاسی: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هیأت رئیسه مجلس از آیین‌نامه داخلی تخلف دارد، گفت: به عنوان مثال استیضاح وزرا و رئیس جمهور و همچنین طرح سؤال از روحانی را در دستور کار قرار نداد.

محمود احمدی بیغش نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با انتقاد از عملکرد هیأت رئیسه مجلس گفت: حدود پنج ماه پیش بیش از 100 نماینده طرح سؤال از رئیس جمهور را امضا کردند و تحویل هیأت رئیسه دادند.

وی افزود: متأسفانه هیأت رئیسه مجلس خلاف صریح آیین‌نامه داخلی طرح سؤال از رئیس جمهور را اعلام وصول نکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نمایندگان همچنین خواستار استیضاح رئیس جمهور بودند، گفت: این طرح نیز در مجلس به سرانجام نرسید. همچنین استیضاح چندین وزیر در مجلس مطرح شد اما هیئت رئیسه مجلس هیچ کدام را در دستور کار قرار نداد.

احمدی بیغش با بیان اینکه مردم شاهد باشند که هیأت رئیسه مجلس از آیین‌نامه داخلی تخلف دارد، گفت: مردم باید بدانند که چه کسانی باعث نابودی اقتصاد مملکت شده‌اند و تکلیف سؤال و استیضاح رئیس جمهور در مجلس به کجا کشید.

وی افزود: هرچند ما استیضاح رئیس جمهور را پیگیری نکردیم اما سؤال از رئیس جمهور باید اعلام وصول و در دستور کار قرار می‌گرفت.

نظر شما