شناسهٔ خبر: 43987086 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

کتاب «ماموستا» به عنوان منتخب کتاب‌های دفاع مقدس معرفی شد

کتاب «ماموستا» نوشته علی رستمی، شرح خاطرات و مبارزات مردم غیور پاوه، به روایت ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، به‌عنوان یکی از برگزیدگان هجدهمین دوره برترین‌های کتاب دفاع مقدس معرفی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «ماموستا» نوشته علی رستمی، شرح خاطرات و مبارزات مردم غیور پاوه، به روایت ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، تولید شده در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، عصر دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه به‌عنوان یکی از برگزیدگان هجدهمین دوره برترین‌های کتاب دفاع مقدس معرفی شد.

در آیین معرفی کتاب برگزیده سال دفاع مقدس، «ماموستا ملاقادر قادری» امام جمعه پاوه و راوی کتاب «ماموستا» که به صورت مجازی مهمان ویژه این مراسم بود، در سخنانی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی هنری، به بیان انگیزه خود برای نوشتن کتاب «ماموستا» پرداخت و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای دشمنان شرقی و غربی قابل تحمل نبود لذا آن‌ها به فکر سرکوبی انقلاب افتادند و صدام را مهره خوبی دانستند، چراکه او عنصری دیکتاتور، مستکبر و خونخوار بود.

ملاقادر قادری هدف از نگارش و انتشار ماموستا را اثبات اتحاد قوم کُرد، فارس، عرب، ترک و... در دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: خون‌های شیعه و سنی در یک سنگر برای دفاع از ایران اسلامی بر زمین ریخته و ما با دفاع از پاوه و اهداء خون خود با آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران، اعلام وحدت و همبستگی کردیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم با تجلیل از ملاقادر قادری گفت: امام جمعه پاوه به حق، از مجاهدان فی سبیل‌الله چه پیش از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن بوده‌اند.

سردار سرتیپ بهمن کارگر افزود: ما در دوران دفاع مقدس از نزدیک شاهد ایثارگری‌های ماموستا ملاقادر قادری بودیم و از این که مجموعه خاطرات ارزشمندی برای نسل‌های آینده به یادگار گذاشتند، متشکر و قدردانیم.

پایان پیام/31

نظر شما