شناسهٔ خبر: 43670997 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

گابی اشکنازی:

تصمیم جمهوری دومینیکن به انتقال سفارت به بیت المقدس گامی مهم است!

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با قدردانی از دولت دومینیکن برای بررسی گزینه انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس، آن را «گامی مهم» در عرصه روابط دو طرف خواند!

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز شنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که مقامات جمهوری دومینیکن موضوع انتقال سفارت این کشور به شهر بیت المقدس را بررسی خواهند کرد.

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این پیام توئیتری با بیان تبریک به «روبرتو آلوارس» همتای خود در جمهوری دومینیکن گفت که این «یک تصمیم مهم است».

اشکنازی در این پیام توئیتری نوشت: «من به وزیر خارجه جمهوری دومینیکن بابت تصمیم دولت این کشور برای بررسی [گزینه] انتقال سفارت دومینیکن از تل آویو به بیت المقدس تبریک می گویم. من دیروز در تماس تلفنی خود با وزیر خارجه دومینیکن بابت این تصمیم مهم و همچنین سال‌ها روابط دوستانه با این کشور از وی قدردانی کردم».

شایان ذکر است که شهر بیت المقدس که در جریان جنگ شش روزه (۱۹۶۷) به اشغال رژیم صهیونیستی درآمد، در حال حاضر موضوعی غیرقابل مذاکره برای ملت فلسطین است، همانطور که در مورد سرزمین‌های اشغالی در کرانه باختری و همچنین دره رود اردن- که محل احداث شهرک‌های یهودی نشین است- این موضوع صدق می‌کند.

رژیم اسرائیل در مقابل از شناسایی فلسطین به عنوان یک کشور مستقل خودداری کرده و به رغم مخالفت‌های سازمان ملل، توسعه شهرک‌های یهودی نشین در سرزمین‌های اشغالی را قانونی و مشروع قلمداد می‌کند.

گفتنی است که در دسامبر ۲۰۱۷، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سفارت خود را از تل آویو به بیت المقدس منتقل می‌کند. این انتقال سفارت به معنای آن بود که ایالات متحده بطور رسمی بیت المقدس را به عنوان پایتخت تقسیم نشده رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد.

اما این تصمیم ترامپ به شدت از سوی مقامات فلسطین و بسیاری از کشورهای جهان عرب محکوم شد.

نظر شما