شناسهٔ خبر: 43668951 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

درخواست انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان فیلیپین از دبیرکل سازمان ملل:

سازمان ملل توهین به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کند

انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان فیلیپین در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل خواستار واکنش و اقدام جدی این نهاد بین‌المللی در محکومیت توهین به پیامبر اسلام(ص) شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین در نامه سرگشاده ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خاطرنشان کرد: متاسفانه در جمهوری فرانسه و با حمایت آقای مکرون رییس جمهوری این کشور، اتفاقاتی رخ داده که نزدیک به دو میلیارد مسلمان را ناراضی و آزرده کرده است.

 
اعضای این انجمن با بیان اینکه انتشار کاریکاتورهای وقیحانه مجله شارلی ابدو با سوژه توهین به حضرت محمد(ص) پیامبر عظیم الشان اسلام و حمایت رییس جمهوری ماجراجوی فرانسه نشانگر اوج  دشمنی با مسلمانان جهان است، تاکید کردند: از آنجا که وظیفه اصلی سازمان ملل متحد استقرار صلح در جهان است، شما را به این نکته توجه می‌دهیم که اسلام، دین صلح و دوستی و پیامبر اسلام، پرچمدار صلح عادلانه است. آقای مکرون ایجاد تردید و نقد نسبت به موضوع موهوم هولوکاست را مصداق آزادی بیان و اندیشه ندانسته و آن را جرم تلقی می‌کند و لیکن، توهین به پیامبر اکرم (ص) را مورد تشویق قرار می دهد.
 
این نامه تصریح کرد: اقدام آقای مکرون و دولت فرانسه نه تنها حقوق دو میلیارد مسلمان جهان را پایمال کرده بلکه زمینه نقض همزیستی مسالمت آمیز و ایجاد ناامنی و خشونت را فراهم کرده است. مسلمانان اروپا و به‌ویژه پنج میلیون مسلمان در فرانسه با بهره گیری از تمدن اسلامی، همواره در توسعه و پیشرفت اروپا مشارکت داشته و جفا در حق آنان باید تقبیح شود.
 
انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین خطاب به گوترش نوشت: این انجمن از جناب عالی انتظار دارد ضمن محکوم کردن این اقدام موهن، مساعی جمیله خود را برای حمایت از مسلمانان جهان و جلوگیری از توهین به مقدسات آنان، اعمال کنید. واکنش و اقدام جدی سازمان ملل متحد در این مورد، موجب افزایش اعتبار این نهاد بین المللی و جلب اعتماد جهان اسلام خواهد شد.  
 
انتهای پیام/

نظر شما