شناسهٔ خبر: 43642867 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

خدمت‌رسانی به ۶۵۰۰ نفر در روزهای ابتدایی طرح آمران سلامت یزد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد از ارائه خدمت به بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر از مردم استان در طرح آمران سلامت هلال احمر استان یزد در سه روز نخست اجرای این طرح خبر داد.

صاحب‌خبر -

دکتر «محسن حرازی زاده یزدی» با اشاره به آغاز این طرح از پنجم آبان ماه جاری، اظهار کرد: در سه روز نخست اجرای این طرح بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر از همشهریان از خدمات جمعیت هلال احمر استان بهرمند شدند.

وی افزود: پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حضور داوطلبان و نیروهای مخلص، تعداد ۷۲ پایگاه برای آموزش، فرهنگسازی و ترویج مواجهه با کرونا توسط هلال احمر و در قالب طرح آمران سلامت تشکیل شد که  در آن ۲۱۶ نفرروزاز اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران مشارکت دارند.

حرازی زاده یزدی بیان کرد: در هر شهرستان تیم‌های ۳ نفره در روز طی این طرح مشارکت کرده و با حضور در معابر پر تردد، ضمن ارائه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، هموطنانی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده نکردن از ماسک، نسبت به تردد در سطح معابر اقدام کرده را به رعایت پروتکل ها و همچنین احترام به سلامت دیگر هموطنان ارشاد می‌کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: همچنین با استفاده از ظرفیت خانه‌های هلال و تیم های سحر و سحاب در سطح استان با تجهیزات حفاظتی بهداشتی، بیش از شش هزار و ۵۶۹ نفر از هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند که در همین راستا تعداد سه هزار و ۷۸۰ ماسک، و بیش از ۱۲۰ لیتر مواد ضد عفونی و بروشور آموزشی توزیع شده است. 

وی تصریح کرد: توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در سراسر کشور از اهداف اجرای طرح آمران سلامت است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، حرازی زاده یزدی در پایان اعلام کرد: اجرای این طرح تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد و امیدواریم با جدی گرفتن تذکرها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا در سطح استان باشیم.

انتهای پیام

نظر شما