شناسهٔ خبر: 43641991 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

امام جمعه یاسوج: شرارت‌های آمریکا علیه ملت‌های مسلمان روز به روز بیشتر می‌شود

گروه استان‌ها ـ امام جمعه یاسوج گفت: شرارت‌ها و رذالت‌های آمریکا علیه ملت‌های جهان و بویژه مسلمانان روز به روز بیشتر می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن یوم الله 13 آبان، اظهار داشت: این روز بنام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده  و آمریکا تاکنون غیر از جنایت علیه ملت ایران هیچ کار دیگری انجام نداده و شرارت‌ها و رذالت‌های آمریکا علیه ملت‌های جهان و بویژه مسلمانان روز به روز بیشتر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شعارهای مسلمانان جهان و ملت ایران علیه آمریکا و استکبار جهانی باید در یوم الله 13 آبان امسال کوبنده‌تر از گذشته باشد.

حسینی افزود: آمریکا از معاهده جهانی برجام خارج شد و پس از آن نیز اقدام به ترور سردار قاسم سلیمانی کرد که این یکی از جنایت‌های ضدبشری آمریکا است و از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بارها مسیر ورود دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را مسدود کرد که این امر یکی از جنایت‌های ضدبشری آمریکا علیه ایران است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با وجود همه مشکلاتی که آمریکا ایجاد کرده اما با قدرت، عزت و افتخار از گردنه‌های دشوار عبور کرده و خواهد کرد و ملت ایران تاکنون ضربات و تودهنی‌های محکمی به آمریکا وارد کرده که تاریخی و ماندگار بوده‌اند.

حسینی با اشاره به 13 آبان مصادف با 17 ربیع الاول، سالروز ولادت پیامبر بزرگ اسلام و و امام جعفر صادق(ع) را تبریک و تهنیت گفت.


وی با اشاره به 14 آبان ماه روز فرهنگ عمومی، ادامه داد: فرهنگ زیربنای توسعه و پیشرفت هر جامعه بوده و در تمامی ابعاد زندگی انسان‌ها تاثیرگذار بوده و فرهنگ عمومی ایرانیان برگرفته از فرهنگ متعالی اسلام است اما به نحو مطلوب اجرا نمی‌شود .

حسینی گفت: بیماری کرونا یک تهدید علیه مردم ایران و دنیا است، اما برخی‌ افراد در استان کهگیلویه و بویراحمد نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و نادیده می‌گیرند و باید مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تا بتوانیم این بیماری را مهار و کنترل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کادر درمانی کشور و استان تلاش‌های ارزنده‌ای برای کنترل این بیماری انجام می‌دهند اما به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.

امام جمعه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: ظرفیت‌های شبکه بهداشت و درمان کشور برای کنترل کرونا محدود است و لازمه آن رعایت نکات و مسائل بهداشتی توسط مردم است.

حسینی افزود: منافقان که این همه انسان‌های بی دفاع و مظلوم را به قتل می‌رسانند مورد حمایت غربی‌ها هستند، اما مسلمانان که از خود دفاع می‌کنند در نگاه غربی‌ها، تروریست به شمار می‌روند.

انتهای پیام/541/ی

نظر شما