شناسهٔ خبر: 43641531 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

کشف لاشه خرس قهوه‌ای در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ به همراه توله آن در منطقه میانکوه فلارد (خارج از مناطق حفاظت شده) در این استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی با اعلام این خبر گفت: به محض دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده لاشه خرس در منطقه میانکوه فلارد در نزدیکی روستای چناران در این استان، ماموران یگان و کارشناسان این اداره‌کل برای بررسی به منطقه اعزام شدند. 

وی افزود: براساس مشاهدات اولیه لاشه سوخته‌شده یک خرس قهوه‌ای بالغ و یک توله خرس در محل کشف شد. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینکه محل کشف لاشه‌ها در مناطق آزاد و خارج از محدوده مناطق حفاظت شده بوده، تصریح کرد: بررسی و تحقیق درمورد چگونگی تلف شدن خرس و توله‌اش توسط ماموران یگان و کارشناسان آغاز شده و درصورت تایید شکار توسط انسان، شناسایی، برخورد و مجازات عامل یا عاملین شکار و یا سوزاندن خرس‌ها با همکاری دستگاه‌های مرتبط و مقامات قضایی در دستور کار قرار خواهد گرفت. 

خرس قهوه ای در کوهستان زاگرس و مراتع مرتفع و دره‌ها با رودخانه‌های دائمی و فصلی و حتی حاشیه روستاها و برخی شهرهای کوچک دیده‌می‌شود. گستره زیستی این گونه ارتباط مستقیمی با حاصلخیزی زیستگاه و دسترسی به منابع غذایی دارد.

انتهای پیام

نظر شما