شناسهٔ خبر: 43641133 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سرنوشت برنده‌های انتخابی در صورت عدم برگزاری جهانی چه می‌شود؟

یکی از سؤالات مهم در صورت عدم برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۰ صربستان، در مورد امتیازی است که کادر فنی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی برای نفرات برتر پیکارهای انتخابی در نظر می‌گیرند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از برگزاری مسابقه انتخابی دو وزن 65 و 79 کیلوگرم در روز اول آبان ماه و همچنین پشت سر گذاشتن انتخابی 74 کیلوهای مدعی در روز هشتم آبان ماه، قرار است انتخابی هفت وزن دیگر کشتی آزاد و 10 وزن کشتی فرنگی، روز 15 آبان ماه در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار شود.

این در شرایطی است که همچنان به خاطر وضعیت شیوع دوباره کرونا در کشورهای مختلف صحبت‌های ضدونقیضی در مورد برگزاری مسابقات جهانی 2020 شنیده می‌شود. در این وضعیت یک سؤال وجود دارد که اگر رقابت‌های جهانی برگزار نشود، تکلیف نفرات برتر پیکارهای جهانی چه خواهد شد؟

در این بین لازم است به یک موضوع مهم اشاره شود که اگر مسابقات جهانی در روزهای 22 تا 30 آذر ماه در بلگراد برگزار نشود، رقابت‌های قهرمانی آسیا اولین میدان پیش روی کشتی ایران است.

مسابقاتی که مربوط به تقویم سال 2021 خواهد بود و اتحادیه جهانی قبلاً اعلام کرده است تمام مسابقاتش در سال آینده میلادی طبق تقویم برگزار می‌شود. ابهامی که از ابتدا وجود داشت، در مورد تکلیف مسابقات سال 2020 کشتی جهان بود که همه رقابت‌هایش تا اینجای کار لغو شده و فقط مسابقات جهانی بزرگسالانش باقی مانده که UWW پیش از این گفته است در بلگراد صربستان برگزار می‌شود.

بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران پیکارهای گزینشی المپیک را در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده در پیش دارند که باید در سه وزن 67، 87 و 97 کیلوگرم کشتی فرنگی و 65، 74 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد سهمیه المپیک را بگیریم تا با تیم کامل روانه توکیو شویم.

قطعاً اگر مسابقات جهانی برگزار نشود، این انتخابی ملاک تصمیم‌گیری درباره تیم اعزامی به قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک خواهد شد، چراکه در فاصله‌ای که با آسیایی خواهیم داشت، صرفاً دور برگشت، نیمه نهایی و فینال لیگ برگزار خواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما