شناسهٔ خبر: 43640424 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

به مناسبت آغاز هفته وحدت؛

«جشن وحدت» به صورت مجازی در گناوه برگزار شد

گناوه - به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) «جشن وحدت» در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار و به صورت مجازی پخش شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه اهل سنت گناوه صبح جمعه در نخستین برنامه این آئین معنوی با تبریک میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت اظهار داشت: با نگاهی به قرآن کریم آیات متعدد در ارتباط با پیامبر اسلام (ص) از سوی خداوند نازل شده است.

شیخ محمد فاروقی با اشاره به توهین‌ها و جسارت‌ها به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) در روزهای اخیر از سوی دشمنان اسلام افزود: رفتار این افراد اگر چه ناراحت کننده و باعث خشم مسلمانان شده است اما همه اینها برای مسلمانان منبع خیر شده است.

وی بیان کرد: در این روزهای وانفسای کرونایی که باعث شده مردم جهان درگیر این ویروس شوند و نتوانند در مراکز و برنامه‌های جمعی دینی و مساجد حضور یابند این عمل ناشایست کشور فرانسه باعث تشدید حرارت ایمان مسلمانان جهان شده است و همه مسلمانان از اقصی نقاط جهان، شیعه و سنی، همه مذاهب و ملت‌ها و کشورها و اقشار با هم در این جمله متحد و یکپارچه شدند.

وی افزود: این اقدام باعث شد تا نژادپرستی فرانسه بر همه آشکار شود و اقدام رئیس جمهور فرانسه نشان داد که این کشور نه تنها مهد دموکراسی نیست بلکه مهد نژادپرستی است.

شیخ فاروقی گفت: عکس العمل مسلمانان جهان نسبت به این جسارت‌ها و توهین‌ها نشان داد که مسلمانان زنده‌اند و نوری که پیامبر گرامی اسلام (ص) روشن کرده است هرگز خاموش نخواهد شد.

وی با اشاره به آیه یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَی اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ بیان کرد: دشمنان می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند اما نمی‌توانند و خداوند نور خود را کامل می‌کند ولو اینکه کافران ناراحت شوند.

امام جمعه اهل سنت گناوه گفت: رئیس جمهور فرانسه از اینکه چند نفر بابت رفتارش وی را به تمسخر گرفته‌اند ناراحت شده و آن را توهین به خود می‌داند ولی از مسلمانان می‌خواهد که به بهانه آزادی بیان و قلم، توهین به پیامبر رحمت (ص) و حبیب قلب‌های ما ناراحت نباشیم و دفاع نکنیم ولی باید بدانند ما فریادهایمان را بر سر شأن خواهیم زد و از پیامبر خود دفاع می‌کنیم و بر این نام متحد شده و فتنه‌های آنها ما را از هم جدا نخواهد کرد.

شیخ فاروقی تصریح کرد: برادران دینی از این توهین‌ها دشمنان ناراحت و اندوهگین نباشند که این اقدامات مایه اتحاد و همدلی و وحدت بیشتر مسلمانان است.

مدیحه سرایی و قرائت آیاتی از قرآن مجید از دیگر بخش‌های این آئین معنوی بود.

ویژه برنامه جشن وحدت به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت به همت اداره اوقاف و امور خیریه، اداره تبلیغات اسلامی، شورای هیئت‌های مذهبی و هیئت امنا امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه از ۸ آبان ماه به مدت ۷ شب در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار و به صورت مستقیم از فضای مجازی برای علاقمندان پخش می‌شود.

نظر شما