شناسهٔ خبر: 43636760 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم:

ایران در مقیاس‌های مختلف پهباد دارد/ میزان آسیب‌ پذیری نیروی هوایی جمهوری اسلامی کم است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: ایران در مقیاس‌های مختلف پهباد دارد و در این راستا کمتر احساس نیاز می‌کنیم که از هواپیماهای جنگنده یا از هواپیماهای فیلمبرداری بزرگ نیروی هوایی، استفاده کنیم.

صاحب‌خبر -

«ابوالفضل حسن بیگی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره تلاش های دفاعی در کشور گفت: تعداد زیادی از هواپیماهای کشورها بر فراز کشورها، آب‌ها و مناطق خود جهت حفظ سرزمینی در پرواز هستند. جمهوری اسلامی به چند شکل از سرزمین خود و منافع ملی خود دفاع می‌کند که یکی از طریق هوایی و فیلمبرداری هوایی است، بخش‌های دیگر شامل نیروی زمینی، حضور مردم و بسیج 40 میلیونی در سطح کشور است، که در حفاظت از کشور و منافع ملی از آنها استفاده می‌کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم در ادامه با اشاره به موفقیت ایران در حوزه هوایی تصریح کرد: بنابراین ایران نسبت به سایر کشورها از نیروی هوایی و هواپیما کمتر استفاده می‌کند. از طرف دیگر ایران در مقیاس‌های مختلف پهباد دارد و در این راستا کمتر احساس نیاز می‌کنیم که از هواپیماهای جنگنده یا از هواپیماهای فیلمبرداری بزرگ نیروی هوایی، استفاده کنیم. بنابراین وقتی تعداد پرواز کمی صورت بگیرد، سقوط هم کم خواهد بود.

حسن بیگی در پایان یادآور شد: در کشور تعداد بالایی فرودگاه داریم لذا هواپیماهایی که برای گشت‌زنی می‌روند بعد از یک ساعت پرواز به زمین می‌نشینند و نیازی نیست که مانند برخی کشورها هواپیما چند ساعت بر روی آسمان باشد، به همین دلیل میزان آسیب‌ پذیری نیروی هوایی جمهوری اسلامی کمتر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما