شناسهٔ خبر: 43610092 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

ممکن است کرونا داشته باشید و متوجه نشوید/کرونا را می‌توان در ۳ ماه کنترل کرد

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر ۹۰ در صد مردم جامعه این پروتکل‌ها را رعایت کنند بیماری کرونا پس از سه ماه کنترل می‌شود و  اگر این عدد به کمتر از ۶۰ تا ۷۰ در صد برسد بیماری به هیچ عنوان کنترل نخواهد شد.

صاحب‌خبر -

دکتر علیرضا سلیمانی روز چهارشنبه هفتم آبان با اشاره به  وضعیت قرمز کرونایی  استان  البرز گفت: با  گذشت هفت  ماه از شیوع بیماری کووید ۱۹ ،  بیمارستان‌ها با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم هستند ولی در سخت‌ترین حالت ممکن و شرایط بیماری قرار داریم.

به گزارش ایسنا، وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی که بر سه اصل بهداشت دست، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است گفت: بر اساس نتایج مطالعات در برخی از کشورها مشاهده شده است که اگر ۹۰ در صد مردم جامعه این پروتکل‌ها را رعایت کنند بیماری کرونا پس از سه ماه کنترل می‌شود و  اگر این عدد به کمتر از ۶۰ تا ۷۰ در صد برسد بیماری به هیچ عنوان کنترل نخواهد شد و این طولانی شدن بیماری در کشور نشان از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی است.

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز  گفت:  ۴۰ درصد از افراد جامعه که مبتلا به بیماری کرونا می‌شوند به صورت خفیف یا بدون علامت هستند  و  این افراد ناقلین بیماری هستند و به این  دلیل است که تأکید می‌شود  همه ماسک بزنند زیرا ممکن است افراد بدون علامتی که  در جامعه در حال گردش هستند و هیچ نشانه‌ای از بیماری ندارند ولی دیگران را مبتلا کنند.

سلیمانی در پایان با بیان اینکه  ظرفیت انجام تست کرونا برای همه ی افراد جامعه وجود ندارد تاکید کرد: افراد با علائم خفیف  با حفظ و رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک از خانه تا خانه و یا حتی در خانه به قطع زنجیره کرونا کمک کنند تا سایر  افراد و خانواده به ویروس کرونا مبتلا نشوند.

انتهای پیام

نظر شما