شناسهٔ خبر: 43598139 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

ولایتی: سپاه با تدوین و نگهداری اسناد دفاع مقدس نقص تجربه‌نگاری را برطرف کرده است

مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرماندهان در دوران دفاع مقدس را نشانه نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست.

صاحب‌خبر -به گزارش مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس،‌ علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی در بازدید از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرماندهان در دوران دفاع مقدس را نشانه آینده‌نگری، هوشمندی و نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: خوشبختانه سپاه پاسداران با جمع‌آوری این اسناد در دوران دفاع مقدس توانسته است نقص تجربه‌نگاری را به‌طور کامل برطرف کند.
 ظهر دوشنبه پنجم آبان ماه، علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی و رئیس‌مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از مخزن و آرشیو اسنادی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.
ولایتی که خود در دوران دفاع مقدس رئیس‌دستگاه دیپلماسی، وزیر امور خارجه و عضو شورای‌عالی دفاع بود، پس از بازدید مخزن اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، فعالیت این مرکز را بسیار مهم و بزرگ برشمرد و گفت: ملت ایران در طول تاریخ تجربیات زیادی را کسب کرده است ولی متأسفانه تاریخ ما را دیگران بر اساس آنچه خود می‌خواستند، نوشته‌اند و در این میان مردم ایران مظلوم واقع شده‌اند.
وی جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرماندهان در دوران دفاع مقدس را نشانه نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: خوشبختانه سپاه پاسداران با جمع‌آوری این اسناد در دوران دفاع مقدس توانسته است نقص تجربه‌نگاری را به‌طور کامل برطرف کند.
در این بازدید طبق توافقی که میان علی‌اکبر ولایتی و سردار علی‌محمد نائینی ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صورت گرفت، یادداشت‌های ولایتی که در حوزه دیپلماسی خارجی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است و به‌صورت روزانه نوشته شده، توسط مرکز منتشر خواهد شد.
همچنین در این جلسه قرار شد تاریخ شفاهی ولایتی و نقش وی در دوران دفاع مقدس توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تدوین شود.

نظر شما