شناسهٔ خبر: 43597441 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

یوناما: مذاکرات صلح تاثیری در کاهش تلفات غیرنظامیان نداشته است

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان گزارش داد که مذاکرات صلح دولت و طالبان نتوانسته سبب کاهش تلفات غیرنظامیان افغان شود. کارشناسان وکیل‌آنلاین درباره تکلیف مالکیت در آپارتمانها از حیث مشاع بودن یا اختصاصی بودن ملک توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان- دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که مذاکرات بین‌الافغانی سبب کاهش روند تلفات غیرنظامیان افغان نشده است.

براساس تازه‌ترین گزارش یوناما، از اول ژانویه تا 30 سپتامبر 2020 بر اثر درگیر‌ها در افغانستان 2 هزار و 117 غیرنظامی کشته و 3 هزار و 882 تن نیز زخمی شدند، سطح بالای خشونت‌ها هم از غیرنظامیان قربانی می‌گیرد و افغانستان همچنان مرگبارترین کشور جهان برای غیرنظامیان است.

گزارش می‌افزاید که از زمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی در 12 سپتامبر تا پایان این ماه در شمار تلفات غیرنظامیان توسط طالبان و دولت افغانستان نسبت به هفته‌های گذشته آن در سال 2020 هیچ کاهشی وجود نداشته است.

«دبورا لاینز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت: مذاکرات صلح برای کمک به تحقق صلح به زمان نیاز دارد، اما تمام طرف‌ها می‌توانند فوراً گفت‌وگوها را اولویت‌بندی نمایند و اقدامات فوری، صادقانه و بیشتری برای کاهش آسیب رسیدن به غیرنظامیان را انجام دهند.

انتهای پیام/

تسنیم

برچسب‌ها:

نظر شما