شناسهٔ خبر: 43591964 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: بهار | لینک خبر

افغانستان مرگبارترین نقطه جهان

صاحب‌خبر -
گروه بین الملل:  دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان یا «یوناما» با بیان اینکه مذاکرات جاری صلح در دوحه تاثیری بر کاهش خشونت ها در این کشور نداشته، اعلام کرد طی ۹ ماه گذشته حدود ۶۰۰۰ نفر در این کشور کشته و یا زخمی شده‌اند که نشان می دهد افغانستان مرگبارترین نقطه جهان برای غیرنظامیان است.
سطح بالای خشونت ها هنوز هم با تاثیر ویرانگر بر افراد غیرنظامی ادامه دارد و افغانستان به عنوان مرگبارترین منطقه در جهان برای افراد غیرنظامی باقی مانده است.
 یافته‌های یوناما، نشان می‌دهد که طی ۹ ماهه سال جاری میلادی، حدود شش هزار غیرنظامی کشته یا زخمی شده‌اند. این رقم در واقع کم‌ترین میزان تلفات غیرنظامیان است که از سال ۲۰۱۲ میلادی به این سو ثبت می‌شود. با این حال، شمار زخمیان در این مدت کاهش یافته، اما در شمار کشته‌شدگان تغییر محسوسی پدید نیامده است.
 بر اساس این گزارش، عوامل اصلی تلفات غیرنظامیان در این مدت نیز درگیری‌ها و انفجارها اعلام شده است. بدین ترتیب، طالبان در ۴۵ درصد تلفات نقش داشته‌اند و نیروهای امنیتی نیز در ۲۳ درصد این تلفات مقصر دانسته شده‌اند. آمارها هرچند نشان می‌دهد که میزان تلفات غیرنظامیان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته میلادی حدود ۳۰ درصد کاهش یافته، اما با وجود تعهد طالبان به کاهش خشونت‌ها، هیچ گونه کاهشی در تلفاتی که از سوی این گروه وارد شده، دیده نمی‌شود.

 

برچسب‌ها:

نظر شما