شناسهٔ خبر: 43590561 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

مهرزاد حمیدی:

سنجش شاخص توده بدنی ۶ و نیم میلیون دانش‌آموز

معاون تربیت‌بدنی و سلامت در آیین افتتاح طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان از سنجش شاخص توده بدنی ۶ و نیم میلیون دانش‌آموز خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، مهرزاد حمیدی در آیین افتتاح طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان و افتتاح نمایشگاه که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس و از طریق سامانه شاد در سالن اجتماعات ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، اظهار کرد: اعمال یک مدیریت تغییر در سبک زندگی دانش آموزان در این برنامه پیگیری می‌شود و برای این کار از تمامی علوم رفتاری برای تغییر سبک زندگی و ترک عادت‌های بد و جایگزینی آن با عادت‌های خوب استفاده می‌کنیم.

وی بابیان اینکه بر آگاهی بخشی در سطح عموم برای افزایش دانش درباره این طرح و خطرات چاقی باید اقدام کنیم، گفت: نیاز به تصمیمی جامع برای کوچ از عادت‌های بد به سمت عادت‌های خوب داریم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت بابیان اینکه دستورالعمل‌های طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان به استان‌ها ابلاغ ‌شده است، اظهار کرد: بیش از ۱۸میلیون و هفتصد هزار بار محتوای آماده‌ شده برای طرح کنترل وزن و چاقی در شبکه شاد دیده ‌شده است و راهنمای مختلف برای معلمان و خانواده‌ها برای بسته‌های تحولی، سنجش شاخص توده بدنی آماده ‌شده است.

حمیدی بابیان اینکه ۶نمره از درس تربیت‌بدنی دانش آموزان به طرح کنترل وزن و چاقی اختصاص‌یافته است، اظهار کرد: شاخص توده بدنی دانش آموزان در سامانه‌های آموزش‌وپرورش ثبت می‌شود و بر این اساس آمار دقیقی از شاخص توده بدنی دانش آموزان خواهیم داشت.

حمیدی بابیان اینکه شاخص توده بدنی بیش 6 میلیون و پانصد هزار دانش‌آموز اندازه‌گیری شده است، اظهار کرد: در شرایط شیوع کرونا و تعطیلی مدارس کار سختی را برای اندازه‌گیری شاخص توده بدنی دانش آموزان آغاز کردیم و تاکنون شاخص توده بدنی بیش از 6 و نیممیلیون دانش‌آموز ارزیابی ‌شده است و در مرحله بعدی این طرح نیاز به پیگیری و انجام توصیه‌های مراقبتی برای دانش آموزان با شاخص‌های توده بدنی مختلف داریم.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما