شناسهٔ خبر: 43590473 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

لزوم اهتمام شبکه امامت جمعه بر مردمی‌سازی مبارزه با ویروس کرونا

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه شبکه امامت جمعه، مردمی سازی مبارزه با ویروس کرونا را در کانون اهتمام خود قرار می‌دهد گفت: ویروس کرونا با مبارزه مردمی نابود خواهد شد و ادامه روال فعلی نتایج نگران‌کننده‌ای در پی خواهد داشت. کارشناسان وکیل‌آنلاین درباره تکلیف مالکیت در آپارتمانها از حیث مشاع بودن یا اختصاصی بودن ملک توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها، صبح امروز با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها، با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و نقش آفرینی مساجد در حمایت محله‌محور از مجاهدت مدافعان سلامت برگزار شد و تجربه‌های موفق و پیشنهاد‌های قابل اجرا مورد بررسی قرار گرفت.

در این گردهمایی که با حضور نمایندگان ولی فقیه در ۲۸ استان، تبادل‌نظر در خصوص راهکار‌های پشتیبانی از مجاهدت مدافعان سلامت و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده، بحث و تبادل نظر انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری، ضمن تقدیر از حضور فعال و مؤثر نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در رزمایش مواسات و نهضت تعاون و احسان و در عرصه مقابله با ویروس کرونا، گفت: حضور جوانان مؤمن و انقلابی با محوریت مساجد، پایگاه‌های بسیج و گروه‌های جهادی در این میدان باید جدی‌تر از قبل دنبال شود و فراتر از ظرفیت سطوح تخصصی، مردمی‌سازی مقابله با ویروس و حضور پررنگ‌تر داوطلبان در صحنه، مطالبه مهم و راهبردی رهبر فرزانه انقلاب است.

وی خطاب به نمایندگان ولی فقیه گفت: جامعه ائمه جمعه کشور باید بتوانند با سازماندهی و راهبری ظرفیت‌های فعال منطقه خود، اعم از مساجد، ائمه جماعات و نهاد‌های مرتبط و عناصر جوان، مؤمن، انقلابی و بسیجی، در ادامه کمک‌های مؤمنانه، امکان غربالگری و شناسایی مبتلایان را در محلات فراهم کند و این امر مستلزم هماهنگی با نظام سلامت و آموزش و تجهیز است که در حال پیگیری با دستگاه‌های مسئول است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این گردهمایی تأکید کرد: ویروس کرونا با مبارزه مردمی نابود خواهد شد و ادامه روال فعلی که کادر فداکار درمانی یک طرف بایستند و برای هم‌افزایی ملی، مظلومانه درخواست همکاری نمایند و بخشی از هموطنان، همچنان برای اجرای پروتکل‌ها، امتناع و مقاومت کنند، نتایج نگران‌کننده‌ای در پی خواهد داشت.

حاج علی‌اکبری از نمایندگان ولی فقیه خواست با تشکیل قرارگاه‌های استانی و هماهنگی ائمه جمعه و جماعات، با تمام توان برای لبیک به فراخوان مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کنند و با وحدت آفرینی و انسجام بخشی، نقش تاریخی خود را ایفا کنند و نهاد نماز جمعه باید در چنین شرایطی، ارتباطات محبتی و مودتی خود را با متن مردم تقویت کنند و چتر عاطفی خود را گسترش دهند.

وی ادامه داد: موضوع استغفار و دعا و توسل باید برجسته‌تر از قبل و به صورت فراگیر و سراسری دنبال شود که هم نجات بخش و هم پیش برنده خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما