شناسهٔ خبر: 43589151 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

سفارت ایران در روسیه اهانت به پیامبر اسلام (ص) را شدیدا محکوم کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو توهین به مقدسات مسلمانان به ویژه هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام و اظهارات ماکرون در متهم کردن مسلمانان به تروریسم را شدیدا محکوم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای به اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه توهین به مقدسات مسلمانان به ویژه هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام و اظهارات امانوئل ماکرون در متهم کردن مسلمانان به تروریسم و نادیده گرفتن اصل احترام به مقدسات و باورهای دینی با سوءاستفاه از نام مقدس آزادی را شدیدا محکوم می‌‌کند.

در این بیانیه آمده است: احترام به مقدسات اصل اساسی و پذیرفته شده در همه ادیان الهی است و اسلام همواره بر ضرورت احترام به پیامبران، مقدسات و اعتقادات دینی و مذهبی همه پیروان ادیان الهی و مقابله با افراط گرایی، توهین و خشونت طلبی تاکید کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: بی شک مسلمانان و پیروان همه ادیان الهی هرگز اجازه نخواهند داد تا عده‌ای مغرض که دشمنی آنها با اسلام و ادیان واقعی الهی ثابت شده است توهین به مقدسات به ویژه ساحت مقدس حضرت محمد (ص) پیام آور صلح و دوستی را دستاویز اهداف و نیات پلید خود قرار دهند.

انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در هفته های اخیر خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شد و مقامات بسیاری از کشورها از جمله اردوغان و عمران خان، موضع رئیس‌جمهور فرانسه را محکوم کردند.

پس از آن نیز اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشت. 

به گزارش فارس، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز شنبه سوم آبان در پی استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص)، در فرانسه که در کمال تاسف در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی خصوصا خاتم آنها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.

به گزارش فارس، در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به ساحت پیامبر اعظم ص)، دیروز کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.(اینجا بخوانید)

انتهای پیام/

نظر شما