شناسهٔ خبر: 43586464 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس:

شهروندان در مناطق سردسیر فارس نگران تامین گاز نباشند

شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با تاکید بر اینکه شهروندان و مشترکان گاز در پهنه‌های سردسیر فارس پاییز و زمستان امسال نگران تامین گاز نباشند اظهار داشت : همه تمهیدات لازم برای تامین گاز در این مناطق شهری و روستایی اندیشیده شده است.

صاحب‌خبر -

مدیر عامل شرکت گاز فارس روز سه شنبه در کمیته مدیریت بحران این شرکت  ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته بر آمادگی کامل شرکت گاز فارس برای ورود به فصل سرد سال تاکید کرد و گفت: این شرکت با بررسی نقاط حساس شبکه گازرسانی و تاسیسات، تمهیدات لازم را برای تامین پایدار گاز در شهرها و روستاهای استان در فصل سرد اندیشیده است.

غلامعباس حسینی افزود: بازدید و بررسی تاسیسات، ایستگاه‌های کاهش فشار گاز و خطوط شبکه و شیرهای گاز انجام شده و با  برگزاری مانورهای منظم به منظور شناسایی نقاط ضعف  اولویت‌های کاری واحدهای بهره‌برداری شرکت گاز فارس مشخص شده است ،  تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و استفاده از توان و ظرفیت شرکت، تامین گاز پایدار، مستمر و ایمن برای مشترکان استان رقم بخورد.

مدیر عامل شرکت گاز فارس  بر فرهنگ سازی استفاده ایمن از گاز طبیعی تاکید کرد و گفت : واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست  این شرکت با همراهی روابط‌عمومی و با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، اطلاع‌رسانی‌های لازم را درباره مسائل ایمنی و مصرف بهینه انجام خواهند داد تا پاییز و زمستانی بدون حادثه همراه با استفاده بهینه از گاز را سپری کنیم.

وی ادامه داد : مکاتبه با فرمانداری ها برای پیش بینی سوخت دوم  صنایع و نیروگاه ها ، شناسایی نقاط بحرانی شبکه و تاسیسات و اقدام به رفع آنها استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیج محلات و آموزش آنها برای موارد خاص بحران ، برنامه ریزی به منظور افزایش میزان آگاهی برای مقابله با حوادث و مقاوم سازی شبکه و تاسیسات از حوادث سال گذشته از دیگر موارد  و تصمیمات  کمیته مدیریت بحران شرکت گاز فارس است.

حسینی در ادامه با توصیه بر مدیریت مصرف گاز از سوی مشترکین گاز استان تصریح کرد: مدیریت مصرف یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که مشترکین باید آن را در سبک زندگی خود لحاظ کرده تا علاوه بر صرفه اقتصادی برای آنان از بروز مشکلات افت فشار در زمان پیک مصرف جلوگیری شود.

استفاده از در و پنجره‌های دوجداره، رعایت دمای رفاه  ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد ، پوشیدن لباس گرم، نصب پرده‌های ضخیم، بهره‌گیری از نور و گرمای طبیعی در طول روز و استفاده از بخاری‌های استاندارد با ضریب بازدهی بالا از جمله عواملی است که می‌توانند در مصرف بهینه گاز طبیعی مؤثر باشند.

نظر شما