شناسهٔ خبر: 43586459 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

ورکشاپ تخصصی «زیبایی و سلامت مو»

برای اولین بار در ایران ،توسط گروه « باتاب» و با حمایت دانشگاه واحد 48 و آکادمی تخصصی F&C (FC Art And Beauty Academy)برزیل برگزار شد.

صاحب‌خبر -

این ورکشاپ که به همت شرکت «باتاب اندیش مهام» و با حمایت دانشگاه واحد 48 در تهران برگزار شد،پذیرای جمعی از بانوان کارآفرینی بود که به واسطه حضور در این رویداد مهم، توانستند از آخرین یافته های حوزه سلامت مو و زیبایی، اطلاعات جامعی را به دست بیاورند.

بانوان ایرانی لایق بهترین آموزش ها هستند

جواهر غافلی؛ مدیرعامل گروه «باتاب» و دبیر اجلاس تخصصی زیبایی و سلامت موضمن اشاره به محورهای مهم این اجلاس گفت: آنچه در برگزاری این رویداد ملی، در درجه اول حائز اهمیت است، ارتفای کیفی سطح علمی بانوان و کارآفرینان فعال در تشکل‌های علمی،صنعتی،تجاری و ... در سراسر کشور بوده که بتوانند با توجه به آموزش ها و نکته های علمی‌ای که توسط اساتید داخلی و بین المللی گفته می‌شود، مسیر کاری خود را مبتنی بر علم روز پیش ببرند.

اجلاسی برآمده از نیاز سنجی در حوزه مو

دبیراجلاس تخصصی زیبایی و سلامت مو در ارتباط با چرایی برگزاری این اجلاس زیبایی و سلامت مو گفت: با نیاز سنجی در حوزه‌های مختلف متوجه شدیم،تقاضای زیادی از سوی  بانوان برای دریافت آموزش در حوزه سلامت مو  به خصوص کراتینه مو وجود دارد؛ پس از بررسی‌ها و جلسات متعددی که در اتاق فکر گروه «باتاب» انجام گرفت، تصمیم گرفتیم ضمن توجه به این نیاز مهم بانوان ایرانی، ورکشاپی را برگزار کنیم که خروجی مثبتی را برای فعالان در حوزه سلامت مو و زیبایی به همراه داشته باشد.

غافلی تصریح کرد: پس از جمع بندی های لازم، با حمایت دانشگاه واحد 48 و آکادمی F&C برزیل، بانوانی که در حوزه مو فعالیت داشتند در این ورکشاپدعوت شدند و در قالب یک کارگروه تخصصی، مسائل و موضوعات زیبایی مو از جمله «کراتینه» که مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه زیبایی است، همراه با  ایمنی و فاکتورهای بخش پزشکی آموزش داده شد.

مدیرعامل گروه باتاب با اشاره به اینکه مهد کراتین دنیا «برزیل» است، افزود: سیلوانا ماریانیاز اساتید برجسته کشور برزیل  با حضور در این ورکشاپ تخصصی، بر بار علمی این رویداد مهم به واقع افزود و با ارائه سه تکنیک «سلامت مو» آموزش های مهمی را برای حضار تدریس کردند.

غافلی عنوان کرد: به دلیل دغدغه های گروه باتاب از وجود دکتر فهیمه درفشیاز پزشکان حاذق در زمینه پوست  و مو دعوت بعمل آمد تا در مورد سلامت مو و بحث ایمنی مو،آخرین یافته های علمی را برای حضار مطرح کنند و از تجربه بانو نرگس قادری مدیریت آکادمی تخصصی زیبایی نرگس قادری در بخش مشاوره و اجرای تکنیک ها روی سن استفاده کردند.

ویدر پایان ضمن تشکر از ریاست دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 به جهت حمایت در برگزاری این رویداد ملی اظهارکرد: خوشحال هستیم که در شرایط سخت کرونا توانستیم با رعایت پروتکل های بهداشتی،ورکشاپی با کیفیت برگزار کنیم و امیدواریم بتوانیم همچنان در مسیر ارتقای توانایی مهارت آموزشی بانوان تاثیر بسزایی داشته باشیم.

گفتنی است در این ورکشاپ،مواردی همچون نحوه مراقبت از پوست و انتخاب مواد مورد استفاده در کراتینه، ممنوعیت و هشدارهای پزشکی همچون عدم کراتینه برای زنان باردار، مواد سرطان زا، نحوه استفاده از مواد بهداشتی برای گروه هدف، آموزش داده شد و در پایان این  رویداد، گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی ارائه شد.

نظر شما