شناسهٔ خبر: 43585787 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خبر داد؛

بستری بودن ۳۰۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام

ایلام- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از بستری بودن ۳۰۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام خبر داد و گفت: این آمار در استان بی سابقه است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار کرد: متاسفانه شاهد افزایش بی‌سابقه بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی هستیم به گونه‌ای که در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۲ بیمار در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

وی افزود: اگر این روال تداوم یابد، شاهد مشکلات بزرگی همچون کاهش تخت بستری خواهیم بود و در درمان بیماران دچار چالش می‌شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: اگرچه مراکز نقاهتگاهی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی راه اندازی شده اما نباید به این مسئله دلخوش باشیم زیرا بستری شدن ۹۲ بیمار در ۲۴ ساعت زنگ خطر را به صدا درآورده است.

کریمیان ابراز داشت: مردم با رعایت اصول پیشگیرانه علاوه بر اینکه به سلامت خود کمک می‌کنند، بلکه کمک بزرگی نیز به خادمان خود در عرصه بهداشت ودرمان خواهند نمود.

وی در خاتمه سخنان خود یادآور شد: هر کدام از ما با رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم در مدیریت بیماری کرونا و کاهش مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها سهیم باشیم. پس به خاطر حفظ جان خود و عزیزانمان نگذاریم این بیماری بیش از این جولان دهد و افراد را مبتلا و بستری کنند یا اینکه جان آنان را بگیرد.

نظر شما