شناسهٔ خبر: 43585362 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

آمریکا برای تقابل با چین دست به دامن هند شد

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا برای مقابله با چین دست به دامن هند شد.

صاحب‌خبر -

قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا امروز (سه شنبه) در آستانه گفتگو با رهبران هند گفت که واشنگتن و دهلی باید برای مقابله با تهدید چین در برابر آزادی و امنیت با یکدیگر همکاری کنند.

پامپئو پیش از گفتگو با رهبران هندی گفت: امروز فرصت جدیدی برای دو دموکراسی بزرگ مانند ما برای رشد بیشتر در کنار یکدیگر است.

وی ادامه داد: مطمئنا کارهای زیادی هستند که باید انجام شوند. موضوعات زیادی برای بحث داریم: همکاری بر سر بیماری کرونا که ووهان منشا آن بود، تا تقابل با تهدیدات حزب کمونیست به امنیت و آزادی و توسعه صلح و ثبات در سراسر منطقه.

از سوی دیگر وزیر دفاع آمریکا نیز که همراه با پامپئو وارد هند شده به دنبال تقویت روابط دفاعی دو کشور است. در همین ارتباط وزارت دفاع هند روز دوشنبه اعلام کرد: هند و ایالات متحده یک توافقنامه نظامی برای به اشتراک گذاری اطلاعات ماهواره‌ای در جریان سفر اخیر مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا به دهلی نو، به امضا خواهند رساند.

وزارت دفاع هند افزود: توافقنامه همکاری و تبادل اساسی اطلاعات موسوم به BECA به هند اجازه دسترسی به اطلاعات فضایی و جغرافیایی ماهواره‌ای را به منظور ارتقای دقت تسلیحاتی مثل موشک و پهپاد خواهد داد.

انتهای پیام/

نظر شما