شناسهٔ خبر: 43584870 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

یوناما: مذاکرات صلح تاثیری در کاهش تلفات غیرنظامیان نداشته است

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان گزارش داد که مذاکرات صلح دولت و طالبان نتوانسته سبب کاهش تلفات غیرنظامیان افغان شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) امروز (6 آبان) اعلام کرد که مذاکرات بین‌الافغانی سبب کاهش روند تلفات غیرنظامیان افغان نشده است.

براساس تازه‌ترین گزارش یوناما، از اول ژانویه تا 30 سپتامبر 2020 بر اثر درگیر‌ها در افغانستان 2 هزار و 117 غیرنظامی کشته و 3 هزار و 882 تن نیز زخمی شدند، سطح بالای خشونت‌ها هم از غیرنظامیان قربانی می‌گیرد و افغانستان همچنان مرگبارترین کشور جهان برای غیرنظامیان است.

گزارش می‌افزاید که  از زمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی در 12 سپتامبر تا پایان این ماه در شمار تلفات غیرنظامیان توسط طالبان و دولت افغانستان نسبت به هفته‌های گذشته آن در سال 2020 هیچ کاهشی وجود نداشته است.

«دبورا لاینز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت: مذاکرات صلح برای کمک به تحقق صلح به زمان نیاز دارد، اما تمام طرف‌ها می‌توانند فوراً گفت‌وگوها را اولویت‌بندی نمایند و اقدامات فوری، صادقانه و بیشتری برای کاهش آسیب رسیدن به غیرنظامیان را انجام دهند.

براساس این گزارش طالبان و نیروهای امنیتی افغان بیشترین عامل تلفات غیرنظامیان هستند.

انتهای پیام/.

نظر شما