شناسهٔ خبر: 43584243 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

برگزاری نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان ها

نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان ها، صبح امروز با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس، نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان ها، صبح امروز با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

شبکه امامت جمعه، مردمی سازی مبارزه با ویروس کرونا را در کانون اهتمام خود قرار می دهد. نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان ها، صبح امروز با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و نقش آفرینی مساجد در حمایت محله-محور از مجاهدت مدافعان سلامت برگزار شد و تجربه های موفق و پیشنهادهای قابل اجرا مورد بررسی قرار گرفت.

در این گردهمایی که با حضور نمایندگان ولی فقیه در ۲۸ استان، تبادل‌نظر در خصوص راهکارهای پشتیبانی از مجاهدت مدافعان سلامت و حمایت از خانواده های آسیب دیده، بحث و تبادل نظر انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، ضمن تقدیر از حضور فعال و مؤثر نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در رزمایش مواسات و نهضت تعاون و احسان و در عرصه مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: حضور جوانان مؤمن و انقلابی با محوریت مساجد، پایگاه های بسیج و گروه‌های جهادی در این میدان باید جدی تر از قبل دنبال شود و فراتر از ظرفیت سطوح تخصصی، مردمی سازی مقابله با ویروس و حضور پررنگ‌تر داوطلبان در صحنه، مطالبه مهم و راهبردی رهبر فرزانه انقلاب است. 

 وی خطاب به نمایندگان ولی فقیه گفت : جامعه ائمه جمعه کشور باید بتوانند با سازماندهی و راهبری ظرفیت های فعال منطقه خود، اعم از مساجد، ائمه جماعات و نهادهای مرتبط و عناصر جوان، مؤمن، انقلابی و بسیجی، در ادامه کمک های مؤمنانه، امکان غربالگری و شناسایی مبتلایان را در محلات فراهم نمایند و این امر مستلزم هماهنگی با نظام سلامت و آموزش و تجهیز است که در حال پیگیری با دستگاه های مسئول است. 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این گردهمایی تأکید کرد: ویروس کرونا با مبارزه مردمی نابود خواهد شد و ادامه روال فعلی که کادر فداکار درمانی یک طرف بایستند و برای هم افزایی ملی، مظلومانه درخواست همکاری نمایند و بخشی از هموطنان، همچنان برای اجرای پروتکل ها، امتناع و مقاومت نمایند، نتایج نگران‌کننده ای در پی خواهد داشت. 

حاج علی اکبری از نمایندگان ولی فقیه خواست با تشکیل قرارگاه های استانی و هماهنگی ائمه جمعه و جماعات، با تمام توان برای لبیک به فراخوان مقام معظم رهبری برنامه¬ریزی نمایند و با وحدت آفرینی و انسجام‌بخشی، نقش تاریخی خود را ایفا نمایند و نهاد نماز جمعه باید در چنین شرایطی، ارتباطات محبتی و مودتی خود را با متن مردم تقویت کنند و چتر عاطفی خود را گسترش دهند.

 وی ادامه داد: موضوع استغفار و دعا و توسل باید برجسته تر از قبل و به صورت فراگیر و سراسری دنبال شود که هم نجات بخش و هم پیش برنده خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما