شناسهٔ خبر: 43583473 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

(تصاویر) ادای سوگند قاضی دیوان عالی آمریکا در حضور ترامپ

ایمی کنی برت در مراسمی در کاخ سفید در حضور دونالد ترامپ به عنوان قاضی دیوان عالی آمریکا سوگند یاد کرد.

صاحب‌خبر -

مراسم تحلیف قاضی ایمی کنی برت در کاخ سفید با سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار شد و قاضی برت برای تصدی پست قاضی دیوان عالی آمریکا سوگند یاد کرد.

به گزارش فرارو، در این مراسم دونالد ترامپ گفت: این یک لحظه تاریخی برای آمریکا، قانون اساسی ایالات متحده و حاکمیت منصفانه قانون است.

ترامپ افزود: قاضی برت جایگزین روث بیدر گینزبرگ، که پیشگام واقعی حقوق زنان بود، خواهد شد. برت نه تنها پنجمین زنی است که وارد دیوان عالی می‌شود، بلکه اولین زنی است که به هنگام تصدی این سمت مادر چند دانش‌آموز است.

برت در سخنرانی خود پس از ادای سوگند گفت: من به مردم آمریکا قول می‌دهم که وظایف خود را به نحو احسن به انجام برسانم.

وی گفت: کار قاضی دیوان عالی این است که از دخالت دادن گرایش‌های سیاسی خود در تصمیماتش خودداری کند، در غیر ‌این‌صورت از وظایف خود سرپیچی کرده است. از آنجا که قضات دیوان عالی از سوی مردم انتخاب نمی‌شوند، نمی‌توانند ادعا کنند که نظرات آنها مردم را نمایندگی می‌کند.

مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه صلاحیت ایمی کنی برت، گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برای عضویت در دیوان عالی را تائید کرد. اعضای مجلس سنای ایالات متحده با ۵۲ رای موافق در برابر ۴۸ رای مخالف به عضویت ایمی کنی برت در دیوان عالی ایالات متحده رای دادند.

تائید صلاحیت ایمی کنی برت در مجلس سنا در حالی که تنها یک هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است برای دونالد ترامپ یک پیروزی محسوب می شود. او سومین قاضی محافظه کاری است که رئیس جمهوری آمریکا در چهار سال گذشته به عنوان عضو دیوان عالی منصوب کرده است.

به این ترتیب هم اکنون از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا یک سوم آنها منتخب دونالد ترامپ هستند.

ایمی کنی برت، ۴۸ ساله جانشین روث بیدر گینزبرگ، قاضی مدافع حقوق زنان می شود که ماه گذشته بر اثر بیماری سرطان درگذشت. به این ترتیب دیوان عالی آمریکا از این پس شش عضو محافظه کار و سه عضو لیبرال خواهد داشت.

نظر شما