شناسهٔ خبر: 43580406 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

ستادکل نيروهاي مسلح و محکوميت سخنان مکرون

صاحب‌خبر -
خبرگزاری آریا- رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح مواضع اسلام ستیزانه رئیس جمهور فرانسه و حمایت وی از انتشار کاریکاتور‌های موهن علیه رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی، سرلشکر پاسدار محمد باقری گفت: اظهارات ضد حقوق بشری امانوئل مکرون در حمایت از تداوم انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام صلی الله و علیه و آله و سلم، که او آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم توصیف کرده است، بار دیگر ماهیت مدعیان دروغین حقوق بشری را عیان ساخت.
وی افزود: این اظهارات نشان داد بر خلاف قواعد و اصول بین المللی، آن‌ها کمترین توجهی در احترام به ادیان الهی ندارند، به گونه‌ای که در هیچ یک از اسناد حقوقی و بین المللی نمی‌توان بهانه‌ای برای توهین به ادیان دیگر یافت.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: جای تعجب است که دولت‌های غربی از جمله دولت فرانسه که گروه‌های تکفیری و تروریستی نظیر داعش، ساخته و پرداخته‌ی دست آنهاست و بویی از اسلام ناب محمدی را نبرده‌اند، میخواهند اقدامات وحشیانه‌ی تروریستی را به دین رحمت، حکمت و عقلانیت، یعنی اسلام عزیز نسبت دهند.
وی ضمن تاکید بر ناکارآمدی و شکست سیاست‌های لیبرال دموکراسی در غرب افزود: دولت فرانسه که در دو سال گذشته به علت چالش‌های داخلی اعمال سیاست‌های تبعیض آمیز در پایین‌ترین سطح مقبولیت قرار داشته است و همچنان با جنبش‌های اعتراضی ملت خود دست و پنجه نرم می‌کند، این بار برای سرپوش نهادن بر ناکارآمدی خود، در تدارک لایحه‌ای برای محدود کردن فعالیت مسلمانان در این کشور است، تا به زعم خود با افراط‌گرایی مبارزه کند، حال آنکه این توجیه نابخردانه کمترین نسبتی با مشکلات داخلی فرانسه ندارد.
سرلشکر باقری بار دیگر ضمن محکومیت اقدام دولت و رئیس جمهور فرانسه در اهانت به پیامبر اعظم الهی صلی الله علیه و آله و سلم و محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای مسلمانان در این کشور، از نخبگان فکری و اندیشمندان جهان خواست، ضمن توصیه به حاکمان و دولتمردان فرانسه (که پشت ماسک‌های سیاسی، آشکارا به نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی و توهین به ادیان الهی می‌پردازند) از آن‌ها بخواهند این بازی خطرناک را کنار بگذارند و بیش از این با عواطف، علایق و احساسات دینی ملت‌ها، به خصوص بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان بازی نکنند.

نظر شما