شناسهٔ خبر: 43578491 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

نامزد مورد نظر ترامپ برای دیوان عالی آمریکا تایید شد

سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان آمریکایی، خانم «ایمی برت» را برای کرسی مادام‌العمر دیوان عالی آمریکا با ۵۲ رای موافق مقابل ۴۸ رای مخالف تایید کرد. او سومین نامزد دونالد ترامپ برای نشستن بر عالی‌ترین کرسی قضاوت در آمریکاست.

صاحب‌خبر -

ورود قاضی ایمی برت محافظه‌کار به دیوان عالی آمریکا دستاوردی برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در آستانه انتخابات به شمار می‌رود.

کل دموکرات‌های سنا با ایمی برت مخالفت کردند. با این حال او جانشین خانم روث بیدر گینزبرگ می‌شود که ماه گذشته بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

سناتورهای دموکرات که امیدی به کسب رای مخالف و توقف جریان رای اعتماد به ایمی برت نداشتند، عصر دوشنبه تلاش کردند با سخنرانی‌های طولانی، جلسه رای‌گیری را تا حد ممکن به تاخیر بیاندازند.

با این حال، در پایان جمهوری‌خواهان که با ۵۳ کرسی اکثریت مجلس سنا را در دست دارند توانستند با ۵۲ رای موافق ایمی برت را به عنوان ششمین قاضی محافظه‌کار راهی دیوان عالی این کشور کنند.

سوزان کالینز، سناتور اهل ایالت مین، تنها جمهوری‌خواهی بود که در کنار ۴۷ سناتور دموکرات دیگر به گزینه ترامپ برای دیوان عالی آمریکا رای منفی داد. حال یک اکثریت ۶ به ۳ محافظه‌کار در این دیوان تشکیل شده است.

دونالد ترامپ که مراسمی را به مناسبت این پیروزی در کاخ سفید برگزار کرد، در کمپین‌های خود به سنا تاکید می‌کرد تا پیش از سوم نوامبر باید ایمی برت را تایید کنند. تاکنون هیچ نامزدی برای این دیوان نزدیک به زمان انتخابات ریاست جمهوری تایید نشده بود.

ایمی برت دقایقی بعد از کسب رای اعتماد به عنوان قاضی القضات جدید دیوان عالی به کاخ سفید رفت و در حالی که دونالد ترامپ در کنار او حضور داشت و در برابر قاضی القضات کلارنس توماس، سوگند یاد کرد.

او می‌تواند از سه‌شنبه در جلسات دیوان عالی آمریکا حاضر شود، هر چند حق رای دادن به پرونده‌هایی که پیش از آن رسیدگی به آنها آغاز شده را ندارد. دموکرات‌ها، اقدام جمهوری‌خواهان در اوج رقابت‌های انتخاباتی را ریاکاری می‌دانند. این اتهام‌زنی از آنجا نشات می‌گیرد که اگر نتیجه انتخابات آمریکا بسیار نزدیک شده و مساله به دیوان عالی کشیده شود، ایمی برت یکی از ۹ قاضی دیوان عالی خواهد بود که می‌تواند درباره سرنوشت انتخابات تصمیم‌گیری کند.

با این حال قاضی برت در زمانی که رئیس‌جمهوری آمریکا در کنار او ایستاده بود، در سخنانی کوتاه از ترامپ و فرایندهای سیاسی اعلام استقلال کرد. او گفت: سوگندی که من امشب رسما یاد کردم بدین معناست که من وظایفم را به دور از هرگونه ترس یا ارجحیت و به شکلی مستقل از جناح‌های سیاسی و ترجیح‌های شخصی‌ام انجام می‌دهم.

منبع: ایسنا
ویژگی مردان آبان را بدانید عکس لو رفته قبل از عمل ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا روغن نباتی هم نایاب شد / آیا روغن هم سهمیه بندی می شود؟ وام فوری ۱۰۰میلیونی بدون ضامن +جزئیات جدید پیش بینی قیمت سکه /سکه شدیدا ارزان شد زمان واریز یارانه 120 هزارتومانی مشخص شد +جزئیات جدید کدام مشترکان مشمول برق رایگان هستند؟ شرط بندی بر سر ریحانه پارسا ! تشخیص فوری کرونا با این دستگاه جدید +عکس تجاوز تتلو به دختر 14 ساله لو رفت ! + فیلم تجاوز سوپرایز رضا قوچان نژاد برای پسرش + عکس جدید

برچسب‌ها:

نظر شما