شناسهٔ خبر: 43574415 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: رکنا | لینک خبر

تشدید نظارت های بهداشتی بر مشاغل و اصناف گیلان

صاحب‌خبر -

به گزارش رکنا ، وی در این بازدیدها مشارکت نمایندگانی از اداره اماکن، بسیج اصناف و دیگر ارگان های نظارتی لازم لازم دانست و افزود: در راستای نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح استان ، بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد خوردنی و آشامیدنی، اماکن عمومی، ادارات و ... از سوی بازرسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اول آبان ماه سال جاری آغاز و در حال انجام است.

دکتر حیدر زاده ادامه داد : در این خصوص بازرسان بهداشت محیط به همراه سایر ارگان های نظارتی سطح استان در طی بازرسی های مشترک در شب های اخیر( اول و سوم آبانماه سالجاری) طی بازدید از 70 مورد اماکن عمومی ، مراکز تهیه و توزیع مواد خوردنی و آشامیدنی در سطح شهرستان رشت اقدام نموده و نتیجه این بازرسی ها ، تعطیلی موقت پنج واحد صنفی متخلف و نمونه برداری 13 مورد از مواد غذایی مشکوک و همچنین معدوم نمودن حدود 70 کیلو گرم مواد غذایی فاسد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر اینکه در طی این بازدید ها بسیاری از اماکنی که مرتکب تخلفات بهداشتی بودند با تذکر بازرسان، در بازرسی های بعدی نسبت به رفع تخلفات خود اقدام نمودند.

وی رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در برخی از مشاغل و اصناف ( به علت ازدحام جمعیت ) را یکی از دلایل مهم افزایش موارد ابتلا به کرونا و در نتیجه مرگ ناشی از این ویروس خطرناک عنوان کرد.

دکتر حیدرزاده در ادامه با تاکید بر اینکه مردم فهیم استان باید بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و در برابر آن احساس خطر نمایند ، گفت ؛ این بیماری در مقابل هرگونه سهل انگاری و بی توجهی، زنجیره انتقال خود را گسترش می دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه شست و شوی مداوم دست ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک را بهترین راهکار در پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد.

دکتر حیدرزاده در پایان با اشاره به فعالیت مراکز (۱۶ و 24 ساعته ) درمان سرپایی کرونا در گیلان به عنوان یکی از نقاط قوت دانشگاه، بر برنامه ریزی برای تقویت این مراکز در سطح استان تاکید کرد و نقش این مراکز را در شناسایی سریع بیماران مشکوک و مبتلا به کووید مهم خواند.

خبرنگار : مرجان گودرزی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 0

نظر شما