شناسهٔ خبر: 43572870 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اصفهان| ادامه محدودیت‌ها در تفرجگاه‌های ۲۴ شهرستان استان/ راه‌اندازی سامانه رصد برای مشاغل

گروه استان‌ها- سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در اصفهان گفت: اعمال محدودیت‌ها در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در ۲۴ شهرستان استان ادامه می‌یابد و شهر اصفهان نیز خودروهایی که در حاشیه زاینده‌رود پارک شود مشمول جریمه خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الله غلامی شامگاه دوشنبه در نشست خبری آنلاین درباره آخرین مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در اصفهان اظهار داشت: با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بود در شهرستان‌های گلپایگان، خوانسار، نجف‌آباد، سمیرم و شاهین‌شهر و میمه برای گروه‌های شغلی 2، 3 و 4 محدودیت و یا تعطیلی ایجاد شود. در نشست امروز در این خصوص بحث و تبادل نظر شد و برای اینکه مسئولان شهرستان‌ها با توجه به شناختی که دارند در این زمینه با دست باز عمل کنند، از سوی ستاد استانی به این 5 شهرستان اختیار عمل داده شد و فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی در جلسات خود تصمیم می‌گیرند که چه مشاغلی تعطیل شده و برای کدام مشاغل محدودیت ایجاد شود.

وی افزود: از طرف دیگر این سوال به وجود آمده بود که برخی شهرستان‌های دیگر نیز شرایطی مشابه با این 5 شهرستان دارند و قرار شد لیست این شهرستان‌ها را به ستاد ملی بفرستیم و مجوز محدود کردن برخی فعالیت‌ها در این شهرستان‌ها را اخذ کنیم که به محض ابلاغ به استان به این شهرستان‌ها نیز اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا افزود: اعمال محدودیت‌ها در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در 24 شهرستان استان ادامه می‌یابد و امیدوارم مردم استان کمتر به این مراکز مراجعه کنند. در شهر اصفهان نیز خودروهایی که در حاشیه زاینده‌رود پارک شود مشمول جریمه خواهد شد که این جرایم برای مالکان آنها پیامک می‌شود و از شهروندان درخواست می‌کنیم خودروهای خود را در حاشیه زاینده‌رود پارک نکنند.

وی درباره محدودیت در ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری گفت: از حضور افراد بدون ماسک در حمل و نقل عمومی ممانعت می‌شود و به اتوبوس‌های برون‌شهری که بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در اختیار مسافران خود قرار ندهند، اجازه حرکت داده نمی‌شود.

غلامی بیان کرد: در جلسه امروز به صورت مفصل درباره دورکاری صحبت شد. مدیر هر دستگاه اجرایی ضمن اینکه موظف به ارائه خدمات مطلوب به ارباب‌رجوع است، باید امکان دورکاری کارمندان را بررسی کرده و آنها را به صورت شیفت‌بندی به دورکاری بفرستد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه رصد برای بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: تمام واحدهای تولیدی و مشاغل باید از سامانه سلامت QR Code دریافت کرده و پشت ویترین مغازه خود نصب کنند. واحدهایی که این کد را دریافت و نصب نکرده‌اند باید هرچه زودتر اقدام کنند تا مشمول جریمه نشوند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اضافه کرد: در آرامستان‌ها در حد دفن اموات و برگزاری مراسم بسیار محدود و با حضور وابستگان نزدیک در فضای باز مجوز داده شده است و از شهروندان و هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنم این موارد را رعایت کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا جریمه ماسک نزدن در اصفهان اجرا می‌شود، گفت: این طرح فعلاً در تهران به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و هنوز مجوز آن به سایر استان‌ها داده نشده است. مرحله بعدی این طرح اجرای آن در کلانشهرها است که به محض ابلاغ اجرا خواهد شد.

غلامی درباره میزان تأثیر محدودیت‌های اخیر در کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان افزود: طبق آماری که دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان ارائه کرده‌اند هنوز شاهد رشد بیماری هستیم اما شیب ابتلا، بستری و فوت در استان ملایم‌تر شده است.

وی درباره میزان استفاده از ماسک در استان بیان کرد: متأسفانه در این زمینه وضعیت خوبی نداریم. در گذشته به رقم 85 درصدی در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی رسیده بودیم که به حدود 42 درصد کاهش یافته بود که هم‌اکنون به حدود 55 درصد رسیده است.

انتهای پیام/165/ ع

نظر شما