شناسهٔ خبر: 43572847 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خبر داد:

بستری 15 بیمار کرونایی در میامی/ وضعیت بحرانی است به رنگ بندی‌ها توجه نکنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بستری شدن ۱۵ مورد جدید ابتلاء به کرونا در جمعیت شهرستان میامی خبر داد.

صاحب‌خبر -
به گزارش ایلنا از سمنان،  رضا چمن در نشست اضطراری ویژه کرونا با فرماندار و مسئولان شهرستان میامی ابراز داشت: پیک سوم همه گیری کرونا در بسیاری از مناطق کشور بسیار نگران کننده هست و شاهرود جزو ۴۳ شهرستان بحرانی اعلام شده است. 
وی افزود: هم‌اکنون در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه به ۱۷۶ مورد بستری رسیدیم که باید خیلی هوشمندانه و مسئولانه مراقب بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تشریح روند همه گیری طی ۸ ماه گذشته در کشور با بیان اینکه هر چه در یک منطقه موارد دقیق تر رعایت شود خوب است اما شاخص‌های عملکردی طبعا متأثر از عملکرد سایر مناطق نیز خواهد بود، ابراز داشت: ما جمعیت محصور و بسته نداریم و در جغرافیای وسیع کشور با ارتباطات گسترده با هم زندگی می‌کنیم زمانی موجقرمز همه جا را فرا می‌گیرد هیچ کجا نمی‌تواند مصون بماند.

وی اظهار داشت که در این شرایط باید سختگیرانه تر عمل شود و تصریح کرد: حداقل برای سه هفته محدودیت‌ها باید تشدید شود.

چمن با اشاره به اینکه رنگ‌بندی‌ها نباید باعث غفلت و سهل‌انگاری شود، افزود: وضعیت ناگوار و بحرانی است خصوصا در شهرستان های کم جمعیت که با افزایش و یا کاهش چند مورد رنگ تغییر می کند نباید به رنگ‌ها بسنده کرد و تا جایی که مقدور است سخت گیری های بهداشتی و محدودیت‌ها باید افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تشریح کرد: تاکنون سه عامل منجر به مطلوبیت نسبی شرایط ابتلا در شهرستان میامی بوده است که پراکندگی جمعیت و پایین بودن تراکم و ازدحام، همکاری مسئولین و مردم منطقه در کاهش اجتماعات و تجمعات و عملکرد خوب شبکه بهداشت و درمان در رصد، پیگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری از جمله این موارد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه ۷۲ درصد جمعیت تحت پوشش از ماسک در مجامع عمومی استفاده می‌کنند، اضافه کرد: استفاده از ماسک باید به طور گسترده در رفتار جامعه نهادینه شود.

 

نظر شما