شناسهٔ خبر: 43572825 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

وضعیت قرمز کرونایی در کردستان؛ تعطیلی یک هفته‌ای شهرستان بانه و بیجار و اصناف

گروه استان‌ها-استاندار کردستان از تعطیلی یک هفته‌ای کلیه فعالیت‌های شهرستان‌های بانه و بیجار به‌‌دلیل پیشگیری از شیوع و کنترل ویروس کرونا خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا عصر امروز در جلسه ستاد استانی کرونا که با حضور مسئولان ارشد استان در استانداری کردستان برگزار شد، از تعطیلی یک هفته‌ای کلیه فعالیت‌های شهرستان‌های بانه و بیجار به‌‌دلیل پیشگیری از شیوع و کنترل ویروس کرونا خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه باید از هر امکان و روشی برای کنترل بیماری کرونا در استان استفاده کرد، افزود: تا عادی شدن وضعیت استان و کنترل کامل بیماری کرونا جلسات غیرضروری در ادارات لغو و جلسات ضروری نیز با زمان کم و تعداد محدود برگزار می‌شود.

استاندار کردستان تصریح کرد: علاوه بر مشاغل و فعالیت‌های غیرضروری، صنوف غیر لازم نظیر بازار طلا فروشان و نمایشگاه‌های ماشین و بنگاه‌های املاک نیز تعطیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه تجمع در تاناکورای سنندج و خیابان فردوسی به‌دلیل حضور دستفروشان بسیار زیاد است، خواستار برخورد قاطع و اصولی با این پدیده شد و گفت: بسیاری از پروژه‌ها در استان با دستمزد مناسب نمی‌توانند نیروی کار پیدا کنند و همین افراد تمایل بیشتری به دستفروشی دارند.

مرادنیا یادآور شد: وقتی رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی کرونا حضور می‌یابند، نشان از اهمیت مسئله است، بنابراین ما در مقابل سلامت مردم مسئول و هیچ‌گونه کوتاهی پذیرفتنی نخواهد بود.

رانندگان خودروهای عمومی فاقد ماسک در کردستان جریمه شوند

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاە علوم پزشکی کردستان نیز در این جلسه از‌ افزایش شمار بستری‌ها و تعداد مراجعات به مراکز درمانی خبر داد و اظهار داشت: روزانه موارد جدید بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود.

وی گفت: هنوز به مرحله غیرقابل کنترل کرونا در استان نرسیدیم اما اگر به همین منوال پیش برود در آذرماه تعداد بستری‌ها در سنندج بسیار افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پایان خواستار ممانعت از ورود و خروج مسافر از مرزها، تعطیلی جلسات غیرضروری در ادارات، جریمه رانندگان خودروهای عمومی فاقد ماسک، تعطیلی آرامستان‌ها و باغ‌های خصوصی و اماکنی که اماکن تجمع زیاد مردم وجود دارد، شد.

انتهای پیام/486/ ع

نظر شما