شناسهٔ خبر: 43571933 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

انتخابات آمریکا؛ هواداران ترامپ و بایدن برای شرکت در اعتراضات احتمالی آماده می‎شوند

همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، گمانه زنی‌ها در مورد بروز آشوب و ناآرامی‌های احتمالی پس از اعلام نتایج نیز تقویت می‌شوند. کارشناسان وکیل‌آنلاین درباره تکلیف مالکیت در آپارتمانها از حیث مشاع بودن یا اختصاصی بودن ملک توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان – در حالی که تنها ۸ روز تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا وقت باقی است و رقابت‌های انتخاباتی در میانه شیوع گسترده بیماری کرونا در این کشور و در تیم دونالد ترامپ، تشدید شده است.
 
به گزارش «رویترز»، همه آنچه که باید از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بدانید، به شرح زیر است:
 
- درخواست کارزار انتخاباتی ترامپ از دیوان عالی آمریکا برای توقف برنامه «کارولینای شمالی» جهت شمارش آرای غایبی که پس ۳ نوامبر –روز برگزاری انتخابات- دریافت می‌شوند؛ این جدیدترین درگیری حقوقی گسترده در انتخابات آمریکاست.
- پیش بینی می‌شود سنای تحت کنترل جمهوریخواهان، امروز دوشنبه صلاحیت «ایمی کانی بارت»، نامزد سمت قاضی دیوان عالی معرفی شده توسط ترامپ را تایید کند؛ این اقدام می‌تواند دست بالای ترامپ در دیوان عالی در پرونده احتمالی اعتراض به نتیجه انتخابات را رقم بزند.
 
- حمایت شرکت «مایکروسافت» از کارزار انتخاباتی «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری
 
- براساس نظرسنجی «رویترز و ایپسوس»، از هر ۱۰ هوادار ترامپ و بایدن، ۴ نفر می‌گویند شکست در انتخابات را نمی‌پذیرند.
 
۲۲ درصد از طرفداران بایدن و ۱۶ درصد از حامیان ترامپ، تاکید کردند در صورت باخت نامزد انتخاباتی مورد نظرشان در اعتراض‌ها یا خشونت‌های خیابانی شرکت می‌کنند.
 
- انتقاد «کرملین» از ارزیابی بایدن در مورد روسیه به عنوان بزرگ‌ترین تهدید امنیت ملی آمریکا؛ مسکو می‌گوید «این اظهارات تنفر از روسیه را ترغیب می‌کند.»
 
انتهای پیام/

نظر شما