شناسهٔ خبر: 43571393 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

تدابیر شدید امنیتی مقابل سفارت فرانسه در بغداد

در پی فراخوان برای برگزاری تجمع اعتراضی یک ساعته مقابل سفارت فرانسه در بغداد در واکنش به اهانت پاریس به اسلام و پیامبر اکرم (ص) ِ، تدابیر امنیتی شدیدی مقابل این سفارتخانه برقرار شده است.

صاحب‌خبر -

تدابیر شدید امنیتی مقابل سفارت فرانسه در بغدادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در پی انتشار فراخوان‌های متعدد احزاب سیاسی شیعی برای برگزاری تظاهرات و تجمع اعتراضی مقابل سفارت فرانسه در بغداد، تدابیر امنیتی شدیدی مقابل این سفارت‌خانه در میدان «کهرمانه» برقرار شده است.

این تظاهرات در واکنش به موضع اسلام‌ستیزانه «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه و انتشار کاریکاتور‌های اهانت‌آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در فرانسه انجام خواهد شد.

به نوشته پایگاه خبری «المسله»، منابع آگاه می‌گویند که تدابیر شدید امنیتی مذکور با هدف عدم حمله برخی عناصر به سفارت آمریکا و در چارچوب طرح دولت عراق در حفاظت از هیأت‌های دیپلماتیک صورت می‌گیرد.

پایگاه خبری شبکه «آفاق» نیز تصاویری از استقرار نیرو‌های امنیتی نزدیک مقر سفارت فرانسه در بغداد منتشر کرد.

احزاب سیاسی شیعی در فراخوان خود برای برگزاری این تظاهرات، از معترضان خواسته‌اند که به صورت مسالمت آمیز به مدت یک ساعت مقابل سفارت فرانسه در بغداد تجمع کنند و در رأس ساعت ۱۷ (به وقت محلی عراق)، به این تجمع پایان دهند تا مانع اقدامات خرابکارانه نیرو‌های نفوذی به صفوف معترضان شوند.

از سوی دیگر برخی منابع نیز از استقرار شمار زیادی از نیرو‌های امنیتی مقابل یک مرکز فرانسوی در نزدیکی خیابان «ابونؤاس» در بغداد خبر می‌دهند.

رئیس جمهور فرانسه اخیرا در توجیه لایحه‌ای ضد اسلامی ادعا کرده بود: «اسلام دینی است که امروزه در تمام جهان در بحران به سر می‌برد. این مسئله را فقط در کشور خودمان شاهد نیستیم». ماکرون مدعی شده بود که هدف از اجرای این لایحه پس از به تصویب رسیدن، مواجه با مشکل افزایش افراط‌گرایی اسلامی در فرانسه و تقویت «توانایی ما در زندگی در کنار یکدیگر» خواهد بود.

وی در سفر اخیر خود به لبنان نیز در توجیه اقدام موهن نشریه «شارلی ابدو» مدعی شد که فرانسه کشوری با آزادی بیان است و اینکه وی در جایگاهی نیست که بخواهد در خصوص این تصمیم برای بازنشر تصاویر موهن به پیامبر اکرم (ص) در این نشریه قضاوت کند.

پس از بالا گرفتن اظهارات اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) در فرانسه، محافل اسلامی، خشم خود را از این مسأله ابراز داشتند و هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی خصوصا خاتم آن‌ها رسول اکرم (ص) را به شدت محکوم کردند و مقامات بسیاری از کشور‌ها از جمله اردوغان و عمران خان، به موضع اسلام‌ستیزانه رئیس‌جمهور فرانسه پاسخ دادند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما