شناسهٔ خبر: 43570566 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

سرخ موزیک: بهترین سایت دانلود آهنگ جدید

اگر به دنبال دانلود بهترین آهنگ های فارسی هستید سری به سایت دانلود آهنگ جدید بزنید.

صاحب‌خبر -

در ابتدا متن این رپورتاژ را با تعریفی از موسیقی شروع می کنیم اما اگر به دنبال دانلود بهترین آهنگ های فارسی هستید سری به سایت دانلود آهنگ جدید بزنید.

موسیقی چیست؟

موسیقی یکی از فعالیت‌های بشری است که بُن‌مایهٔ تشکیل‌دهندهٔ آن، صداست و سکوت. عناصر اصلی تشکیل‌دهندهٔ موسیقی شامل نواک و ضرب آهنگ (ریتم) است. موسیقی را هنر بیان احساس به وسیلهٔ آوا می گویند که مهم‌ترین عوامل آن صدا و ریتم است و همچنین دانش ترکیب صداها به گونه‌ای که خوش ‌آیند باشد و سبب انبساط و انقلاب روان گردد نیز نامیده می‌شود.

واژه ‌شناسی موسیقی

واژهٔ موسیقی یک واژه عربی است که به ایران و زبان فارسی راه یافته و تلفظ درست آن در عربی «موسیقا» می باشد همانند «عیسی»، «موسی»، «طوبی» و حتی املای «موسیقا» تاحدودی در متون عربی رواج دارد چراکه در عربی دو حرف «ي» (با دونقطه در زیر) و «ی» تلفظ و کارکرد متفاوت دارند، ریشهٔ اصلی این واژه از زبان یونانی و برگرفته از واژهٔ ‎(Mousika) μουσική و مشتق از واژهٔ Μοῦσαι است.

در قدیم قبل از اسلام، در زبان پارسی به موسیقی خُنیا گفته می‌شد که از ریشه «خونیاک» در  پارسی میانه و «هو نواک» در اوستایی است که خود آن از دو بخش تشکیل‌شده: «هو» به معنای نیک، زیبا، خوش (برای نمونه در واژهٔ «هومن» به معنای نیک‌اندیش)، و «نواک» به معنای نوا. در کل هونواک، خونیاک و خنیا به معنی «نوای خوش» است. پیشوند خو (بمعنای خوش) در واژگان دیگری مانند خجیر، خسرو، خرم نیز دیده می‌شود.

عکس لو رفته قبل از عمل ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا روغن نباتی هم نایاب شد / آیا روغن هم سهمیه بندی می شود؟ عکس های18+ ریحانه پارسا لو رفت دعوای شدید الناز شاکردوست و سحر قریشی !+ فیلم جنجالی الناز شاکردوست کشف حجاب کرد ! + عکس دیده نشده خانه فوق لاکچری علی دایی همه را شگفت زده کرد ! + عکس دیده نشده صحبت های جنجالی بهاره رهنما درباره ازدواج دوم ! + فیلم راز جسد پیدا شده در دیوار فاش شد! + فیلم دلخراش دلار در سراشیبی سقوط بازیگر معروف زن درحال اسکیت بازی + عکس داغ متاهل ها بخوانند / وام مسکن افزایش یافت

نظر شما