شناسهٔ خبر: 43568942 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

مدیرکل تعزیرات حکومتی:

قیمت تنظیم بازاری گوشت و مرغ مبنای کار تعزیرات است

اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی افزایش قیمت فعلی مرغ و گوشت را غیر موجه دانست و تاکید کرد: ما مازاد بر قیمت تعیینی توسط ستاد تنظیم بازار را گران فروشی تلقی کرده و پرونده‌سازی می‌کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش بازار، محمدعلی اسفنانی با اشاره به ارائه گزارش ۷ماهه رسیدگی به تخلفات کرونایی اظهار کرد: ۶۹۰ مورد گزارش تخلف بدست ما رسیده که عمدتا احتکار کالا یا گران فروشی و امتناع از عرضه بوده که حکم برای آن‌ها صادر شده است.

وی در این ارتباط تلفنی در رادیو گفت‌وگو، با نگاهی به ۱۳ و نیم میلیارد ریال بابت قاچاق گوشی همراه و محکومیت صادر شده و نیز وصولِ مبالغ جرم گفت: حکم نسبتا قابل توجهی نیز در بحث جلب رضایت و یا تامین خسارت برای شکات خصوصی در دست داریم.

اسفنانی با اعلام اینکه عموما سوالاتی در خصوص تخلفات و تعیین تکلیف خسارات وارد شده به مردم گفت: جدیدا حکم محکومیتی داشتیم که علاوه بر جنبه عمومی جرم به مبلغ ۵۹۷ میلیون ریال، مبلغ ۹۴۸ میلیون ریال نیز برای شاکی در نظر گرفتیم.

وی این پرونده را متوجه تعمیر غلط یک خودروی شخصی عنوان کرد و در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو در خصوص اخبار منتشره مبنی بر کشف محموله‌های گوشت و مرغ فاسد و گرانی و احتکار این اقلام گفت: در بحث کشف گوشت فاسد مسائل در صلاحیت قوه قضائیه است و ما اظهار نظر نمی‌کنیم، چراکه مجازات حبس یا سنگین تر دارد.

اسفنانی ادامه داد: در سایر موارد و افزایش قیمت گوشت و مرغ جلساتی متعدد تشکیل دادیم و اخیرا ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را برای مصرف کننده ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین کرده است و در جلسه صبحِ امروزِ استانداری نیز این رقم برای تمام میادین میوه و تره بار تعیین شد.

مدیرکل تعزیرات شهر تهران همچنین از ورود مرغ منجمد به بازار را برای تامین محصول مورد نیاز خبر داد و گفت: قیمت تعیین شده برای گوشت قرمز تثبیتی و اجباری نیست و در خبرها آمده بود که قیمت هر کیلو شقه گوسفند ۱۳۵ هزار تومان است که به نظر ما این رقم صحیح نیست و گران تر از آن چیزی است که ما برآورد می‌کنیم.

اسفنانی با اعلام اینکه قیمت گوشت قرمز باید ارقامی واقعی برای مصرف مردم باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس اخباری که در دست داریم، دام زنده به میزان کافی در اختیار داریم و تعیین قیمت ۱۳۵ هزار تومان برای هر کیلو شقه گوسفندی به هیچ عنوان مطلوب نیست.

وی خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده برای مصرف کننده نباید نا متعارف باشد و تعزیرات در حال پیگیری این مهم است.

اسفنانی همچنین در خصوص تعیین تکلیف نهایی قیمت مرغ به رادیو گفت‌وگو گفت: اتحادیه مدعی است که بر اساس قیمت تمام شده مرغ، باید حدود ۲۵ هزار تومان در عمده فروشی تعیین نرخ شود، ولی ما این عدد و ارقام را قبول نداریم.

وی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار باید قیمت تمام شده را به اضافه‌ سود حاصله محاسبه و تعیین قیمت نهایی را اعلام کند، افزود: در بازار افزایش ۵ هزار تومانی داریم و افزایش قیمت بالاتر از ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان قابل قبول نیست.

نظر شما